DomácnosťZáhrada

Ako sa starať o vodu v bazéne?

ako sa starať o vodu v bazeneAk si v záhrade postavíte vonkajší bazén, je nutné sa pravidelne starať o vodu v ňom. V opačnom prípade sa môže ľahko stať, že voda bude znečistená a kúpanie v bazéne nebude tak príjemnou záležitosťou.

Postup čistenia vody v bazéne

Pre dôkladné vyčistenie bazéna je potrebné si zaobstarať filtračné zariadenie. Zvoliť možno z niekoľkých typov bazénových filtrácií.

K odstráneniu hrubších nečistôt sa dá použiť kartušová filtrácia. Dôkladnejšie vyčistenie bazéna je potom schopná vykonávať piesková filtrácia.

Piesková filtrácia

Piesková filtrácia využíva kremičitého piesku. Jeho zrnká zachytávajú nečistoty, ktoré sa v bazéne nahromadia.

Filtrácia ich do seba vtiahne a do bazéna potom späť vracia čistú vodu bez týchto nečistôt. Tie sa usadia vo filtračnom zariadení.

Okrem kremičitého piesku sú súčasťou pieskovej filtrácie tiež hrubý predfilter, ktorý zachytáva hrubšie nečistoty, a šesťcípy ventil, ktorý udržuje správny chod filtrácie. Poslednou časťou je tlakomer.

filtracia vodyAj o samotnú pieskovú filtráciu je nutné sa starať. Starostlivosť spočíva predovšetkým v tom, že vždy pred začiatkom sezóny (než dôjde k prvému naplneniu bazéna) vymeníte jej náplň, teda spomínaný kremičitý piesok.

Je to potrebné z toho dôvodu, že piesok sa zachytávaním nečistôt obrusuje a zaobľuje. V prípade, že by ste ho pravidelne nemenili, bolo by to poznať na kvalite filtrovanie vody.

Čistenie hladiny a dna bazéna

Okrem použitia pieskovej filtrácie je vhodné sa starať o vodu v bazéne aj pomocou hladinovej sieťky a vodného vysávača.

Sieťka zachytí väčšie nečistoty na hladine vody, s vysávačom sa potom odstráni špina a nečistoty z dna bazéna. Tieto pomôcky využívajte častejšie, najlepšie každé ráno. Do bazéna, ktorý nie je zakrytý, totiž počas dňa napáda značné množstvo nečistôt.

Bazénová chémia

Pri starostlivosti o vodu v bazéne je vhodné tiež používať bazénovú chémiu, pomocou ktorej udržíte správne hodnoty pH a chlóru vo vode.

Pri aplikácii bazénovej chémie vždy využívajte digitálnu váhu, pomocou ktorej ľahko odmeriate vhodné množstvo látky, ktoré odporúča pri každom produkte výrobca.

Zamedzíte tak tomu, že by ste použili príliš veľa alebo naopak málo bazénovej chémie a v neposlednom rade tiež ušetríte na nákladoch, bazénová chémia predsa len niečo stojí.

Čo je potrebné na čistenie bazéna?

  • filtrácia – kartušová, piesková
  • bazénová sieťka
  • bazénový vysávač
  • bazénová chémia
  • digitálna váha

Ako dlho trvá starostlivosť o vodu v bazéne?

čistá voda v bazéneO vodu v bazéne je potrebné sa starať počas sezóny každý deň.

Kým v prípade filtrácie stačí kontrolovať, či funguje, u aplikácie bazénovej chémie a vysávaní bazéna, prípadne odstraňovaní nečistôt z vody pomocou sieťky je nutné činnosť opakovať neustále tak, aby ste udržali správnu kvalitu vody po celú sezónu.

Aké budú náklady na starostlivosť o vodu v bazéne?

Cena bazénovej pieskovej filtrácie sa pohybuje od cca 92 € vyššie.

Päťkilové balenie bazénovej chémie stojí okolo 36 €.

Hladinovú bazénovú sieťku potom zakúpite už od 3,50 €, v rovnakej cenovej relácii sa pohybuje aj obstaranie bazénového vysávača.

Video ako sa starať o vodu v bazéne:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button