Chudnutie

Ako začať s chudnutím?

motivacia chudnut

Chudnutie pomocou vhodného jedálnička, práškov na chudnutie, diét, koktailov na chudnutie, rýchle chudnutie alebo chudnutie pomocou cvikov na doma … Toľko možností, ako schudnúť, ale žiadny postup nezaberá? Tento návod vám zaručene ukáže, ako by ste s chudnutím mali vôbec začať! A čo je kľúčom k zdravému chudnutiu? Veľkým strašiakom pre každého je to, že sa bude musieť drasticky obmedzovať a týrať svoje telo. Ale to je chyba! Ukážeme si, ako na zdravé chudnutie, ak to s chudnutím myslíte vážne. Prečítajte si návod ako správne začať s chudnutím.

Čo potrebujete ak chcete začať s chudnutím:

  • zápisník
  • fotoaparát či kameru
  • motivačný program

Začíname!

diar s treningovým programomZakúpte si malý a prehľadný zápisník, do ktorého si budete zaznamenávať svoje úspechy aj neúspechy pri vašom chudnutí.

Urobte si doma fotografiu vašej postavy spredu, zboku, zozadu. Požiadajte o jej obstaranie napríklad svojho manžela.

Zaznamenajte si dátum, kedy ste snímku vyfotili, fotografiu vlepte do svojho zápisníka. Zaznamenajte si, koľko ste v deň fotenia vážili.

Ujasnite si dôvod chudnutia!

Na prvú stránku svojho zápisníka napíšte hlavný dôvod, prečo ste sa rozhodli schudnúť. Dôvod popíšte jednou vetou.

Napríklad: „Keď schudnem do leta, budem môcť vyjsť v plavkách a mužom sa budem páčiť.“ Alebo: „Hanbím sa za svoju postavu, ale môžem s tým niečo urobiť …“ Tento zápis by mal byť vaším mottom na budúce týždne a mesiace, preto buďte sebakritickí, ale zároveň s optimizmom, že to konečne dokážete.

Motivujte a odmeňujte sa pri chudnutí!

chudnutieVaša motivácia a vôľa k schudnutiu sú polovicou úspechu. Znie to ako klišé, ale za všetkým hľadaj motiváciu. Z chudnutia musíme mať radosť.

Preto si vytvorte svoj vlastný malý motivačný program, aby vám chudnutie prinieslo aj niečo navyše. Môže to byť prasiatko, do ktorého si vkladáme za každú splnenú úlohu napríklad euro.

Ak sa vám podarí dosiahnuť vytýčené ciele, vždy si raz mesačne za časť peňazí z prasiatka kúpte to, čo vám urobí radosť. Napríklad nové topánky, pekné tričko alebo pozvite kamarátku na večeru. Ak sa vám nedarí splniť vytýčený cieľ za mesiac, prasiatko proste nevyberiete.

Neobmedzujte sa, iba prehodnoťte svoje aktivity!

Chudnutie je predovšetkým o tom, aby ste do svojho životného štýlu pridali prvok, ktorý vám vo vašom úsilí schudnúť pomôže. Nemusíte sa obmedzovať, zachovajte si svoj životný štandard, jedzte a robte to, čo doteraz.

Základ zdravého chudnutia je postavený na pravidelnej aktivite. Urobte si plán aktivít, ktorý budete pravidelne vykonávať. S chudnutím začnite voľne – jazdu výťahom vymeňte za chôdzu po schodoch raz denne. Raz za dva dni si vyjdite na večernú prechádzku na pol hodiny. Doma raz týždenne začnite cvičiť. Trebárs podľa návodov na tomto webe.

Zaveďte mesačné váženie a zhodnotenie!

ako zacat s chudnutimRaz za mesiac sa zvážte, opäť odfoťte, svoje postrehy zaznamenajte do svojho zápisníka. Nemusíte schudnúť 10 kíl za mesiac, aby ste mali dobrý pocit.

Keď začnete s chudnutím, pol kila dolu sa môže zdať ako ničotný úspech, ale opak je pravdou.

Nielenže ste nepribrali na váhe, ale zároveň ste schudli a urobili niečo pre svoje zdravie. Ak ste schudli, odmeňte sa v rámci vášho motivačného programu.

Svoj program rozvíjajte!

V ďalšom mesiaci si pridajte aktivitu navyše. Zájdite si raz týždenne do športového centra so svojou priateľkou, ktorá vaše odhodlanie začať s chudnutím bude zdieľať.

Ak nechceme míňať peniaze za návštevu športového zariadenia, vyrazte každý víkend niekam do prírody, na chatu, na hory aj so svojimi priateľmi alebo s psíkom.

Chudnutie by vám malo prinášať radosť

Začnite si všímať, že pravidelný pohyb vás baví, máte z neho radosť, ale najväčšiu radosť vám robí, že sa jednoducho cítite skvele. Ak to tak nie je, potom zmeňte to, čo vám vo vašom pláne nemusí vyhovovať.

Tipy ako začať s chudnutím

Ak sa vám tieto rady páčia, odporučte ich aj svojim známym. Potešíte autora. Napíšte zároveň svoje skúsenosti, ako sa vám v chudnutí darí, či nedarí. Ostatní používatelia vám môžu poradiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button