Úvod / Šport / Ako začať s brušnými tancami?

Ako začať s brušnými tancami?

návod ako začať s brušnými tancamiKorene brušných tancov siahajú až ďaleko do histórie. Boli prevádzkované ženami v oblasti Orientu, práve vďaka tomu sa mu dnes hovorí orientálny tanec. Vo svojich začiatkoch však neslúžil pre pobavenie ako je tomu dnes. Predtým bol používaný k rituálnym účelom. V tomto článku sa dozviete ako začať s brušnými tancami.

Brušné tance dnes

Teraz sa brušný tanec stáva veľmi populárnym, pretože po každej lekcii sa žena cíti šťastná a plná života. Tancovanie vo vás prebudí ženskosť a sebadôveru, môže vám tiež pomôcť sa zbaviť stresu. Bez toho aby ste si to myslela, tak aj brušný tanec vám vytvaruje postavu. K slovu sa dostávajú svaly, o ktorých ani neviete, že ich máte.

Čo treba ak chcete začať s brušnými tancami:


  • chuť tancovať

lekcie brušných tancovZačiatky s každým tancom nemusia byť práve jednoduché. Dôležitá je hlavne vytrvalosť. Nesmiete sa vzdať hneď, akonáhle sa vám niečo nepodarí. U brušného tanca to platí dvojnásobne, pretože pohyby, ktoré sa budete učiť, nie sú úplne jednoduché a chvíľku potrvá, než prídete ako na to.

Prvé kroky

Ak ste sa rozhodla, že chcete brušný tanec skúsiť, tak si nájdite vo vašom meste nejakú cvičiteľku. Zrejme ich tam bude viac. Potom je lepšie vyskúšať dve, aby ste si urobila obraz a mohla sa lepšie rozhodnúť. Dajte tiež na odporúčania vašich kamarátok.

Prvá lekcia

brušné tanceKeď už máte nájdenú cvičiteľku, tak sa môžete vydať na svoju prvú hodinu. Ak sa po nej cítite rozpačito, tak sa nebojte, to je úplne normálne.

Nezabudnite lekcie aspoň zo začiatku navštevovať pravidelne, pretože by vám utiekli prvotné cviky a to sa potom ťažko doháňa.

Oblečenie na brušné tance


Za nejaký čas si budete určite chcieť zakúpiť aj oblečenie, v ktorom budete tancovať. K brušnej tanečnicu patrí dlhá sukňa, peniažková šatka a podprsenka, namiesto nej sa však dajú použiť aj rôzne topy. Uvidíte, že sa budete v kolektíve tanečníc cítiť ako bohyňa.

Ako začať s brušnými tancami?
5 (100%) 32 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako vyrobit vianocne ozdoby

Ako si doma ľahko a rýchlo vyrobiť luxusné vianočné ozdoby?

Hľadáte nejaký nápad, ako vyrobiť lacné a luxusné vianočné ozdoby? Ako zabaviť svoje neposedné dieťa? …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *