ChudnutieŠport

Power joga – prečo sa do nej pustiť?

ranná power jogaHovoríte si, že jóga nie je nič pre vás? Spájate si ju s meditáciou a slovíčkom OM? Power joga je ale iná. Jedná sa predovšetkým o cvičenie, ktoré vám prinesie veľa pozitívnych vecí a relaxácia je len jednou z nich. Power joga – prečo sa do nej pustiť?

Čo je to power joga?

Power joga je takým medzistupňom medzi cvičením a jogou. Jej základom je pozdrav slnku, do ktorého sa vkladajú ďalšie pozície.

Cvičenie veľa pracuje s dychom a jeho vedomou kontrolou. Sú využívané cviky a pozície z jogy, ale je nezávislá od jej filozofie. Ide hlavne o cvičenie.

Čo vám takéto cvičenie prinesie?

Pravidelné cvičenie power jogy má priaznivý vplyv na vaše telo.

Posilnenie tela a lepšia flexibilita

rozcvička a power jogaPri cvičení zapojíte aj tie svaly o ktorých ani neviete, že ich máte.

Okrem rúk, nôh a chrbta, zapojíte brušné, stehenné i sedacie svaly, ale napríklad aj medzirebrové svaly. Postupne posilníte a vytvarujete svoje telo.

Takéto cvičenie posilní ochabnuté svaly a zároveň vďaka nemu pretiahnete tie skrátené. Zlepšíte svoju flexibilitu a zachováte si prirodzenú hybnosť kĺbov. Telo uvoľníte a celkovo pretiahnete.

Prevencia boľavého chrbta

Vďaka pretiahnutiu chrbtice, predchádza bolestiam chrbta a môže pomôcť pri sedavom zamestnaní ako prevencia problémov s chrbticou.

Váš chrbát sa uvoľní, vyrovná sa skoliotické držanie tela a získate vzpriamené držanie tela.

Lepší metabolizmus

Power joga pôsobí pozitívne na celý endokrinný systém a na metabolizmus. Práve pretiahnutím celého tela a prehĺbením dychu dochádza k prekrveniu tkanív, intenzívnemu odvádzaniu škodlivých látok z tela a regeneráciu orgánov.

Zlepšuje sa trávenie a zrýchľuje sa metabolizmus, čo pôsobí na redukciu tuku v tele a pomáha pri chudnutí.

Rovnováha

jogaVďaka balančným pozíciám pri cvičení získate stabilitu a zlepšíte svoju rovnováhu.

Relaxácia

V power joge je veľký dôraz kladený na správne dýchanie nosom. Tiež vďaka sústredeniu sa na vlastný dych, upokojíte svoju myseľ, odbúrate stres a napätie.

Pre koho nie je power joga vhodná?

Power jogu by nemali cvičiť chorí ľudia. S veľkou nádchou nebudete môcť poriadne dýchať a cvičenie nebude príjemné. Tehotné ženy by mali radšej zvoliť jogu pre tehotné, pretože ani pre nich nie je takéto náročne cvičenie úplne vhodné. Ako cvičiť v tehotenstve?

Teraz už viete čo vám cvičenie power jogy prinesie, tak si zbaľte pohodlné oblečenie a vyrazte na lekciu. Určite sa potom budete cítiť dobre.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button