Vzťahy

Ako vytvoriť nový vzťah po rozvode?

Ako vytvoriť nový vzťah po rozvodeZatiaľ čo sa zdá, že nový vzťah je najlepším riešením často nepríjemnej osamelosti po rozvode, nie je to automatické. Tieto vzťahy nemajú dlhú životnosť a sú stále zaťažené starý vzťahom. To samozrejme neznamená, že je nutné sa všetkým prípadným známostiam vyhýbať, ale neubližujte ďalším ľuďom, len kvôli tomu, že vám manželstvo nevyšlo. Hneď po rozvode, ďalší komplikovaný nový vzťah, v ktorom má každý iné predstavy, ublíži nakoniec  aj vám.

Po rozvode sa nevyhýbajte emóciám, ale kontrolujte ich

Ak stále cítite smútok, hnev a horkosť z minulých vzťahov, nevyhýbajte sa týmto pocitom zbytočne. Je celkom normálne byť po rozvode smutný. To však neznamená, že je správne byť vystavený depresii. Neostávajte sami a hľadajte radosť v spoločnosti.

nový priateľ po rozvodeAk po určitom čase emócie nezmiznú a majú podobu zhoršujúcich sa pocitov depresie atď., Je potrebné vyhľadať odbornú pomoc.

Rovnako ako obvyklé obdobie smútku po rozvode, tak neexistuje žiadna dlhodobá depresia, ktorá sa nezlepší.

Užite si slobodu

Situácia bez trvalého partnera nemá len tienisté stránky. Zabávajte sa s priateľmi, rozširujte svoje koníčky a vychutnávajte si skutočnosť, že sa nemusíte pozerať na želania vášho partnera.

Určite je veľa vecí, ktoré si môžete vychutnať sami a v ktorých by vám potenciálny partner radšej bránil. Nemusíte nikomu vysvetľovať nič, len si užívať život.

Zamyslite sa nad tým, čo očakávate od nového vzťahu

Mali by ste si vopred ujasniť, aké sú vaše očakávania z nového vzťahu. Už ste (aspoň) o jedno manželstvo múdrejší a skúsenejší, takže môžete lepšie formulovať veci, ktoré sú pre vás najdôležitejšie v dlhodobom partnerstve.

Ak máte deti, zvážte, čo pre nich znamená váš nový vzťah. Chcete ďalšieho otca / matku, kamaráta, alebo chcete, aby váš nový vzťah zostal mimo detí.

Poučte sa z chýb z minulého vzťahu

Pri hľadaní nového vzťahu máte jedinečnú príležitosť využiť skúsenosti získané pri neúspešných manželstvách. Viete dobre, čo vám vyhovuje.

Uistite sa, že od začiatku neopakujete rovnaké chyby, ktoré viedli k rozpadu vášho predchádzajúceho vzťahu.

Buďte tiež opatrní, ak vás to priťahuje k ľuďom s rovnakými vlastnosťami, ktoré by vám časom vadili.

Nehádžte flintu do žita

Ak nikde nevidíte vhodného partnera, lepšie sa pozerajte. V dnešnej dobe plného rozvodov je ľudí v podobnej situácii ako vy veľké množstvo. Takže nemajte príliš veľké obavy, že už nenájdete nikoho. Nehanbite sa tiež vyskúšať podať si inzerát. Nie je na tom nič zlého.

V mladom veku existujú prirodzené priestory, kde sa ľudia zoznámia, školy a prostredie okolo nich, kde sa stále stretávajú s novými, často nezadanými ľuďmi. Je celkom normálne, ak už vám nie je dvadsať, a máte dlhodobých známych žijúcich v manželstve a majú trvalé zamestnanie, že nenájdete vhodných nových potenciálnych partnerov. To neznamená, že neexistujú, stačí sa k nim len dostať.

Nezaťahujte do nové vzťahu ten starý

nový vzťah po rozvodeV prípade, že máte nový vzťah sa vyhýbajte tomu, aby ste svojho nopartnera zaťažili svojim bývalým vzťahom. Nie je dôvod sa hanbiť za to, že ste rozvedený, hovorte o tom pokojne a otvorene.

Nehovorte však iba o bývalom vzťahu, či už ide o neustále kritizovanie alebo chválenie.

Časom sa k tomu aj tak dostanete, ale zo začiatku nového vzťahu to nie je naozaj dobrá téma, o ktorej by ste sa mali rozprávať.

Myslite na deti

Uistite sa, či chcete informovať svoj nový objav o tom, že máte deti. Nemusí to byť na prvom, ani druhom stretnutí, ale netreba to zasa ani odkladať.

Čestnosť je určite vhodnejšia, aby sa zabránilo sklamaniu. Rovnako ako partner vášho dieťaťa, budete tiež musieť o ňom informovať deti.

Prečítajte si aj článok: Ako zoznámiť nového partnera a deti?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prečítajte si aj
Close
Back to top button