Vzťahy

5 rád, ako urobiť ten najlepší dojem!

podávanie rukyUž je to tu. Vaša priateľka vás chce dnes prvýkrát predstaviť rodičom a vy sa už teraz strachujete, že sa rodičom nebudete páčiť? Alebo snáď nastupujete do novej práce a bojíte sa, čo na vás povedia kolegovia? Dôležité je urobiť dobrý dojem hneď na prvej schôdzke. Prinášame vám 5 rád, ako urobiť ten najlepší dojem!

1. Prvé chvíle stretnutia väčšinou rozhodnú!

Dojem o vašej osobe je utvorený v priebehu niekoľkých sekúnd alebo minút. Preto ešte než začnete hovoriť, snažte sa rečou tela náprotivok zaujať a získať na svoju stranu.

Ak prídete zhrbení a šuchtavým krokom, máte zarobené na nie práve kladné hodnotenie. Narovnajte sa a zanechajte ten najlepší dojem!

2. Na schôdzku sa dobre pripravte!

pekný úsmevA začnite tým, že budete vyzerať dobre. Umyte sa, učešte. Znie to trochu čudne, ale logicky! Ak budete vystupovať s mastnými neupravenými vlasmi a bude vám páchnuť z úst, dojem určite zanecháte, ale rozhodne nebude dobrý.

Oblečte sa do čistého pohodlného oblečenia, v ktorom sa cítite prirodzene a sami sebou. Oblečte sa vždy vhodne každej situácii. Na obed k rodičom si nestačí vziať nové značkové tepláky, ale ani nemusíme zo skrine vyťahovať veľkú večernú róbu.

3. Stisk ruky a milý úsmev!

stisk rukyAj to pomôže na kladné hodnotenie vašej osoby. Ruku podávajte sebaisto, majte pevný stisk, na ochabnuté zápästie zabudnite!

Predstavte sa s ľahkosťou, srdečne, sebaisto, ale nie nafúkane. A príďte včas!

4. Správajte sa kultivovane a slušne!

Hovorte nahlas a zreteľne. Ak sa vás niekto spýta na váš názor, povedzte ho. Ľudia nemajú radi tých, ktorí sú bez názoru, avšak majte na pamäti to, že nie každému sa môže váš postoj páčiť.

Preto je najlepšie hovoriť diplomaticky a vyhýbať sa témam, o ktorých viete, že veľmi často končia rozpormi.

Samozrejmosťou je, že nebudete hovoriť sprosto. S kamarátmi v krčme vám sem tam ujde toľko používané oslovenie vykastrovaného býka, ale budúcemu svokrovi by to zrejme nepripadalo veľmi smiešne.

5. Pozerajte sa do očí a počúvajte!

Očný kontakt nepodceňujte a kedykoľvek s niekým hovoríte, naozaj sa pozerajte priamo do očí. Zľahka sa usmievajte. Vaše gestá, pohyby aj to, ako sa tvárite, musí vyjadrovať, že sa v danej spoločnosti cítite dobre. Pokiaľ s niekým hovoríte, počúvajte ho, pýtajte sa, klaďte doplňujúce otázky.

Ukážete tak, že vám záleží na tom, čo vám druhý hovorí a vážne vás to zaujíma. Stanete sa tak človekom empatickým, schopným druhého vypočuť a ​​takých si v dnešnom svete mnoho ľudí cení.

Ak si tieto rady osvojíte a budete sa ich držať, stanú sa súčasťou vašej komunikácie s druhými. A keď budete chcieť urobiť na niekoho dobrý dojem, nebudete sa musieť na nič a na nikoho hrať, budete skrátka len sami sebou!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button