Kuchyňa

Ak chcete kuchyňu, ktorá vydrží, zvoľte si kameň

Kto by nechcel novú a modernú kuchyňu? Ak ste teda tú svoju nedávno nerekonštruovali. Nová a moderná kuchyňa však rozhodne nepatrí medzi lacné záležitosti. Na druhej strane, ide o investíciu na dlhé roky. Alebo by to tak aspoň malo byť.

Kvalitná kuchyňa kameň
Zdroj obrázka: Autor: kostikovanata / Stock.adobe.com

Nadčasový dizajn a kvalitné materiály

Ak má byť nová kuchyňa naozaj investíciou na dlhé roky, je potrebné, aby mala nadčasový dizajn a bola z kvalitných materiálov. Dá sa povedať, že nadčasový dizajn majú už niekoľko rokov všetky moderné kuchyne, keďže jednoznačne najviac obľúbeným trendom je tu minimalizmus. Čisté línie bez zbytočných ozdobných prvkov a absencia extravagantných farebných kombinácií zaručia, že kuchyňa bude vyzerať dobre aj po rokoch.

A čo tá kvalita materiálov? Ak chcete mať kuchyňu, ktorá naozaj vydrží, navštívte dobré kamenárstvo. Čo vám v kamenárstve môžu pre vašu novú kuchyňu ponúknuť? Viac, ako by ste možno čakali.

Od pracovnej dosky po jedálenský stôl

V kuchyni je najčastejším kamenným prvkom pracovná doska. Tak prírodný, ako aj technický kameň sú tu skvelou voľbou pre svoju tvrdosť a odolnosť. A to sú vlastnosti, ktoré od pracovnej dosky v kuchyni rozhodne chcete. Mimochodom, kamenné pracovné dosky sú vhodné aj pre exteriérové kuchyne. Ak realizujete svoj nový dom a ste vo fáze, že riešite, čo všetko bude súčasťou exteriéru a už máte naplánovanú terasu, obzeráte napríklad betónové nádrže na dažďovú vodu atď., zvážte možnosť, že si zriadite externú kuchyňu. V prípade, že obľubujete prípravu jedál vonku, je to pre vás jednoznačná voľba.

Poďme však naspäť (najmä) do interiéru. Z kameňa môžete mať aj kuchynský drez. Zladíte ho tak s pracovnou doskou a spolu vytvoria nerušenú líniu, ktorá sa skvelo hodí k spomínanému modernému minimalizmu.

Ak vás láka predstava dizajnovo prispôsobiť kuchynskej pracovnej doske aj ďalšie súčasti kuchyne, môžete pouvažovať nad kameňom aj v prípade jedálenského stola. Kamenná môže byť vrchná doska alebo aj celý stôl vrátane podnože.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button