Úvod / Zvieratá / Ako kŕmiť kapre?

Ako kŕmiť kapre?

ako krmiť kapreKeď idete s deťmi kŕmiť kapre na priehradu, stačí vziať kúsok starého pečiva a kapre sa o neho budú biť. Niečo iné je, keď máte vlastný rybník a chováte kapre na mäso. V tom prípade je vhodné ich prikrmovať, aby boli zdraví a rýchlo rástli. Ako kŕmiť kapre?

Čo kapor je?


čo je kaporKapor je všežravec a živí sa rastlinnými a živočíšnymi organizmami, ktoré žijú na brehu a na dne vody. Najčastejšie konzumuje larvy komárov a vážok, drobné mäkkýše či niteľnice. Dokáže potravu aj vyhrabávať z dna. Kapor si teda potravu dokáže obstarať sám, ale ak chcete, aby rýchlo rástol, treba ho prikrmovať.

Kedy ich prikrmovať?

Kapre kŕmime predovšetkým na jar a na jeseň. Jarným prikrmovaním kaprom dodáte živiny a energiu, ktorú v zime stratili. Na jeseň sa prikrmuje, aby zosilneli a mali na zimu dostatok síl.

Frekvencia kŕmenia a teplota vody

Frekvencia kŕmenia sa riadi teplotou vody:

  • teplota vody pod 8 ° C nekŕmime
  • teplota vody nad 8 ° C – kŕmime 1-2x týždenne
  • teplota vody nad 15 ° C – kŕmime 1x denne
  • teplota vody nad 20 ° C – kŕmime menšími dávkami niekoľkokrát denne
  • teplota vody nad 25 ° C – ryby nekŕmime

Ak sa chystáte na dovolenku, kaprom nebude vadiť, keď po dobu vašej neprítomnosti kŕmenie nedostanú. Sami si obstarajú dostatok potravy.

Čím a ako kapre kŕmiť?

vianočný kaporKrmivo by malo obsahovať dostatok proteínov. Je možné do kŕmenia primiešavať aj vitamínové doplnky pre lepšie zdravie rýb. U nás sa najčastejšie prikrmuje pšeničnými zrnami. Môžete využívať aj umelé krmivá, ktorá sa ponúkajú vo forme vločiek alebo granúl.

Je potrebné dbať na to, aby ste ich kŕmili len takým množstvom krmiva, ktoré skonzumujú počas asi 5 minút. Prekrmovaním ryby priberajú a majú zdravotné ťažkosti. Nezožrané krmivo vo vode hnije a znečisťuje vodu. Jeden kilogramový kapor by mal v jednej dávke dostať približne 15-20g krmiva.

Kŕmenie KOI kaprov v záhradnom jazierku


Ak máte vo svojom záhradnom jazierku KOI kapry, treba im dodávať tiež vitamíny a látky na podporu imunity. Je vhodnejšie kupovať krmivo priamo pre KOI kapry, ktoré obsahuje aj farbivá, vďaka ktorým budú mať kapry krásnu farbu. Toto krmivo väčšinou pláva na hladine, odkiaľ ho ryby zbierajú.

Ak sa budete o svoje kapre správne starať, budete mať zdravé a silné jedince, na ktoré sa radi budete chodiť pozerať. Preto im doprajte to správne kŕmenie.

Ako kŕmiť kapre?
5 (99.17%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lienok

Ako sa zbaviť lienok v byte?

Stredná Európa zažíva inváziu nepôvodného druhu  – lienok východných, ​​ktoré sa rady, obzvlášť počas slnečných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *