Domácnosť

5 vecí, ktoré ste možno nevedeli o zmäkčenom vinyle

V nasledujúcom článku sa dozviete 5 vecí, ktoré ste o zmäkčenom vinyle možno nevedeli.

1. Vinyl sa veľmi rýchlo a ľahko pokladá

čo ste nevedeli o mäkčenom vinyleModerné podlahy zo zmäkčeného vinylu s textilnou podložkou sa vyrábajú v rolkách o šírke 2, 3 a 4 metre a stačí ich jednoducho rozvinúť a zarezať na presnú dĺžku.

Ak je potrebná širšia plocha, dajú sa spájať. Kladenie vinylových podláh s textilnou podložkou je tak veľmi rýchle a jednoduché.

U mäkkých vinylových podláh je veľmi dôležitou súčasťou ich textilná podložka, ktorá sa dokáže vyrovnať s mierne nerovným povrchom, a nie je tak nutné ho pred pokladaním dorovnávať.

2. Vinyl toho veľmi veľa vydrží

Práve odolnosť vinylových krytín od seba snáď najmarkantnejšie oddeľuje kvalitných a menej kvalitných výrobcov.

Veľmi dôležitým parametrom je tvarová stálosť, ktorá zaručuje odolnosť proti otlakom (napríklad od kresla alebo nôh stolu).

Dobrí výrobcovia zmäkčeného vinylu poskytujú na tie najkvalitnejšie výrobky záruku až 15 rokov. O vysokú odolnosť sa stará PUR ochranná vrstva a tvarovú stabilitu zabezpečuje sklené vlákno.

3. Vinyl dokáže verne napodobniť prírodné materiály

Zmäkčené vinylové podlahy bez problémov imitujú drevo, dlažbu, kameň alebo napríklad korok. Špeciálna technológia 3D tlače dodá podlahe reliéfny vzhľad, a plastický vnem sa tak postará o na prvý pohľad nerozoznateľný prírodný dekór.

Jeho nositeľom je hustá pena, ktorú chráni PUR ochranná vrstva. Pod ňou je umiestnená výstužná podložka, ktorá bráni nerovnostiam povrchu, aby sa dostali cez krytinu.

4. Vinyl sa dobre upratuje

zmäkčený vinylKrytiny z vinylu sa veľmi dobre udržujú, sú vode odolné, a nevadia im tak ani časté alebo veľmi mokré vytierania. Spoločne s ich dobrou odolnosťou z nich táto vlastnosť robí ideálneho kandidáta do kuchýň a kúpeľní, ale aj do detských izieb.

Do vlhkých prevádzok je vhodné siahnuť po špeciálnych krytinách.

Niektorý výrobcovia napríklad dopĺňajú skladbu podlahy z radu HQR o vnútornú zložku Sanosol, ktorá preventívne zabraňuje šíreniu plesní a baktérií.

5. Vinyl sa vyrába len zo zdravých materiálov

Sú úplne zdravotne neškodné – mnohokrát obsahujú menej netoxických rozpúšťadiel, než koľko je obsiahnutých v prísne kontrolovaných detských hračkách.

Takéto výrobky nesmú obsahovať žiadne ťažké kovy (stabilizátory alebo farbivá), toxické zmäkčovadlá ani formaldehyd.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button