Ako liečiťZdravie a krása

Ako na zádery na nechtoch?

liečba záderovZádery okolo nechtoch sú nepríjemná záležitosť a dokážu pekne potrápiť. Okrem toho, že ide o neestetický aspekt, ktorý vnímajú najmä ženy, jedná sa o bolestivé a začervenané zapálenie pri nechtovom lôžku. Prsty náchylné k záderom potrebujú maximálnu a pravidelnú starostlivosť, ktorá vedie k ich zlepšeniu alebo až k úplnému vymiznutiu problému. Ako sa dá záderom predísť a celkom sa ich zbaviť, načrtneme v tomto článku.

Čo je na odstránenie záderov na nechtoch potrebné:

  • nožnice
  • klieštiky
  • teplá voda
  • mastička
  • olej
  • kozmetických rukavice
  • ovocie
  • zelenina
  • vitamíny

Dostatočne hydratujte

Predchádzanie záderom spočíva v prevencii. Vysušená pokožka, väčšinou dôsledkom kontaktu s chemikáliami, s umývacími a pracími prostriedkami, je viac náchylná k ich tvoreniu.

Takúto pokožku je nutné hydratovať, premazávať a zvlhčovať kvalitným krémom alebo olejom, určeným na ošetrovanie suchej pokožky.

STOP obhrýzaniu nechtov

návod ako na zádery na nechtochTento zlozvyk podporuje tvorenie záderov. Vyčnievajúca kožtička je citlivá na akékoľvek zásahy, štiepi sa a zádery sa ľahko vytvoria. Vhodná manikúra, ktorú si dokážeme spraviť sami a nemusíme vždy navštíviť odborníka, pôsobí ako prevencia.

Dôležitá je starostlivosť o nechty, ktorá pozitívne prispieva k tomu, aby sa zádery netvorili a nedochádzalo k zatrhávaniu kožtičky a následnému zapáleniu.

Pravidelná procedúra na odstránenie záderov

procedúra na odstránenie záderovPripravte si teplejšiu vodu, do ktorej nalejte olej, napríklad olivový. Ruku alebo obe ruky, podľa potreby, ponorte do tohto kúpeľa približne na pätnásť minút. Kožtička okolo nechtov dostatočne zmäkne a pôjde ju lepšie odstrániť.

Následne si pripravte nožnice alebo klieštiky, ktoré vopred ponorte do dezinfekcie, aby ste predišli prípadnej infekcii. Začnite opatrne a s citom zádery zastrihávať.

Dajte pozor, aby nedošlo k zatrhnutiu kožtičky. V takom prípade prestaňte a nechajte ju zahojiť.

Potom použite na ruky vrátane nechtov antibakteriálny či akýkoľvek iný krém. Ruky nakrémujte celé vrátane nechtov a vložte ich do kozmetických rukavíc.

Ruky a nechty pravidelne a často krémujte. A nezabudnite na pravidelné zatláčanie kožtičky u nechtov.

Tip ako na zádery na nechtoch

Poraďte sa s lekárom ak vás zádery trápia dlhšiu dobu, sú stále začervenané a bolestivé. Nechajte si od lekára predpísať mastičku alebo olejček. S nimi potom môžete kožtičku jemne zatláčať a zamedziť tak vzniku záderov.

Vhodná je aj kalciová masť, kúpeľ z olivového oleja alebo citrónu. Z byliniek je vynikajúci repík a harmanček. Nezabúdajte tiež na pravidelný prísun vitamínov C a B.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button