Ako si vybrať

Ako vybrať svadobné šaty podľa typu postavy?

antický štýl ako vybrať svadobné šatyMódne trendy ovládajú aj svadby. Každý rok svadobní návrhári vyprodukujú minimálne dve kolekcie trendových svadobných šiat. Rozhodne teda máte z čoho vyberať. Viete však, podľa čoho si vyberať svadobné šaty? Iste máte nejakú predstavu o tom, ako by vaše vysnívané šaty mali vyzerať, ale keď ich získate, ste si istí, že vám budú skutočne sedieť? Bohužiaľ sa často stáva, že nie. Poradíme vám s výberom svadobných šiat, aby ste nakoniec boli spokojné.

Čo je na správny výber svadobných šiat potrebné:

  • poznať svoj typ postavy
  • vedieť svoju veľkosť
  • poznať aký štýl šiat by ste chceli
  • zrkadlo
  • kamarátku

Tvar postavy presýpacích hodín

sukňaHovorí sa, že postava v tvare presýpacích hodín je ideálna. Len jej majiteľky veľmi dobre vedia, aký je s obliekaním tejto figúry kríž.

Aké svadobné šaty máte teda správne zvoliť, aby vám to vo svoj najvýznamnejší deň naozaj pristalo?

Vaše šaty musia zvýrazniť váš štíhly pás, a preto si zvoľte šaty strihu morskej panny, šaty s A líniou, svadobné šaty s kopulovitou sukňou alebo šaty v tvare tuby.

Ak ste ale malá a plnšia, svadobným šatám ušitým v strihu morskej panny sa radšej vyhnite. Prečítajte si aj článok ako sa obliecť na svadbu ako hosť.

Postava „hruška“

Pre nevestu s postavou hrušky sú ideálne svadobné šaty v empírovom strihu alebo A strihu.

Vaša postava totiž potrebuje zoštíhliť spodnú časť. Pas by ste preto mali mať vyššie a k nemu jednoduchú, jemne sa rozširujúcu a hladkú sukňu, ktorá skryje širšie boky. Ideálnymi materiály pre tento typ postavy je satén a taft.

Postava „jablko“

Ženy s postavou jablko majú najväčší objem presne uprostred (ide o brucho). Ak máte presne túto figúru, vyberte si svadobné šaty so strihom tečúcej vody, ktoré voľne splývajú až na zem.

Pristanú vám aj šaty v empírovom strihu alebo šaty s veľmi širokou sukňou. Vašej postave prospeje aj srdiečkový výstrih, ale to len v tom prípade, že máte väčšie prsia.

Chlapčenská postava

rôzne svadobné šatyMáte chlapčensky štíhlu, atletickú postavu? Tak to potrebujete také šaty, ktoré jej dodajú nejaký tvar. Zdôraznite v nich svoj pas! Ak máte široké ramená, vyberte si šaty so sukňou v tvare kalichu tulipánu a nechajte ukryté ramená.

Svedčiť vám budú aj šaty bez rukávov, ktoré okolo vás obtekajú, prípadne siahajú až ku krku a na chrbte majú hlboký výstrih.

Svoj pas zvýraznite jeho zvýšením, opaskom, výraznou brošňou alebo inou ozdobnou aplikáciou. Korzet by mal zvýrazniť vaše poprsie a sukňa by mala aspoň trochu simulovať boky.

Postava „prevrátený trojuholník“

Figúra v tvare prevráteného trojuholníka potrebuje zvýrazniť dolnú polovicu postavy, čím sa dosiahne väčšia symetria. Ideálne sú pre vás preto asymetrické skladané sukne.

Strihovo vám pristanú šaty empírového strihu, šaty so širokou sukňou a šaty so strihom A.

Vysoká postava a svadobné šaty

Ste vysoká? Preferujte jednoduchosť. V prípade voľby šiat s dlhými rukávmi si musíte ustrážiť, aby siahali až po zápästie. Pozor tiež aj na dĺžku sukne, tá by nemala byť príliš krátka, ani široká, ale ani úzka.

Nízka postava

Malú figúru opticky zvýšite zvýšeným a zvýrazneným pásom. Snažte sa pohľad pritiahnuť na vrchnú polovicu tela, a preto zvoľte vhodne zdobený korzet, ale pozor, nič mohutného.

Svedčiť vám budú krátke a úzke sukne (ak ste štíhla), jemné a ľahké materiály, čipky, kvetinové aplikácie a vrstvenie látky. Dôležité sú samozrejme aj vysoké podpätky. Prečítajte si článok aké šaty si vybrať na svadbu ako hosť.

S malými prsiami

svadobné šaty

Aj malé prsia môžu mať korzet. Korzet nedrží na prsiach, ale v páse. Nájdite si šaty, ktoré budú okolo výstrihu vrstvené.

Pomôcť vám môžu šaty s vnútornými košíkmi. S výškou vám pomôžu aj vysoké podpätky.

Svadobné šaty pre staršie nevesty

Nevesta ako víno. Nie všetky šaty sú vhodné pre všetky vekové kategórie, avšak neviest vo vyššom veku neustále pribúda. Čo urobiť, aby vám svadobné šaty (aj vo veku nad 30 rokov) pristali?

Nájdite si také svadobné šaty, ktoré budú mať jednoduchú líniu a budú ušité zo zaujímavých materiálov.

Zabudnite na závoj, skôr siahnite po štóle alebo dobrom kabátiku. Veľmi dôležitý je pre vás správny strih, ktorý je ovplyvnený typom vašej postavy.

Svadobné šaty pre budúce mamičky

Tehotné nevesty by mali vyberať šaty tak, aby im poskytovali pohodlie. Ideálne by preto mali byť z ľahkého materiálu. Vhodné sú šaty empírového strihu, ktoré zvýraznia prsia a uľavia brušku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button