ZvieratáAko si vybrať

Ako vybrať vhodné hračky pre psov?

gumové hračky pre psovHračky pre svojho psa musíte vyberať podľa plemena, povahy, temperamentu a ďalších charakteristických vlastností. Hračky slúžia psom aj tým, že hravým učením pes spoznáva okolitý svet a navyše ponúkajú mu aj vám príjemnú zábavu aj dobrú cvičebnú metódu. Čítajte tipy na vhodné hračky pre psov.

Postup a návod ako vybrať vhodné hračky pre psov

Klasika – loptičky

Veľmi obľúbené a vhodné hračky sú loptičky určené na aportovanie. Na trhu sú loptičky gumové či pískacie.

Veľkosť loptičky by mala zodpovedať veľkosti psej papule, aby sa vášmu psovi loptička pohodlne dala uchopiť a nosiť.

Uzlíky

Ako vybrať vhodné hračky pre psovBavlnené uzly sú tiež populárne. Sú určené na preťahovanie, na aportovanie aj hryzenie.

Taniere pre psov

Lietajúce taniere sú ďalšou skvelou hračkou, ktorá môže byť zábavná aj pre chovateľov. Môžete si tanierom hádzať vo dvojici a občas nechať svojho psa tanier chytiť.

Iné malé hračky pre psov

Drobné hračky sú najrôznejších tvarov, veľkostí a sú zhotovované z najrôznejších materiálov. Prevažne sa jedná o hračky gumové, vinylové či plyšové.

Kaučukové hračky

Pre šteňatá a malé psie plemená by ste samozrejme mali vyberať hračky z mäkkých materiálov. Vhodné sú napríklad hračky z mäkčeného kaučuku.

Zdraviu neškodné hračky pre psov

Pri vyberaní novej hračky by ste sa vždy mali uistiť, či je vami vybraná hračka zdravotne nezávadná.

Dajte pozor na malé časti

farebné hračky pre psovVhodné hračky nie sú také, ktoré obsahujú malé, ľahko oddeliteľné časti. V takýchto prípadoch hrozí riziko, že by ich váš psík mohol prehltnúť.

Spôsobovalo by mu to zažívacie ťažkosti, avšak môže dôjsť aj k jeho zaduseniu.

Veľmi nevhodné sú hračky pripomínajúce psom predmety, ktoré máte v domácnosti, či už sú to topánky, papuče, časti oblečenia alebo niektoré predmety dennej potreby.

Varovanie

Otázkou je, či je pre psa vhodnou hračkou kosť. Ak je kosť gumová, tak áno, avšak napríklad duté zvieracie kosti sa neodporúčajú.

Jednak ich malé plemená neznášajú, a jednak sa môžu tieto kosti zabodnúť psovi do ďasien alebo mu poraniť črevá, pretože sa trieštia na ostré úlomky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button