Ako si vybrať

Ako vybrať svadobný dar?

pekný svadobný darVybrať svadobný dar bolo vždy ťažké. Dnes, keď navyše ľudia vo väčšine prípadov spolu už dávno bývajú, sú tradičné svadobné darčeky viac ako nepraktické, pretože ich novomanželia už dávno majú a tiež si určite chcú zariadiť svoju domácnosť podľa svojho. Lenže, čím a ako obdarovať mladých novomanželov?

Bolo by ideálne, keby mali vytvorený zoznam prianí, ktorý budú mať uverejnený niekde na internete, ak to tak nie je nebojte sa opýtať, čo by si priali alebo zapojte svoju fantáziu.

Pár tipov na svadobný dar, vám prinášame aj v tomto článku.

Čo budete potrebovať ak chcete vybrať svadobný dar:

Kedy svadobný dar darovať?

Svadobný dar by mal byť darovaný skoro po svadbe. Môže ísť o čas, ktorý nasleduje bezprostredne po obrade, ale môže ísť aj o odovzdaný a zaslaný dar v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní.

Premýšľate, čo by ste darovali, keď novomanželia nemajú žiadny zoznam?

ako vybrať správny svadobný darBuďte kreatívny! Novomanželom môžete sprostredkovať nejaký zážitok a to aj v podobe úhrady svadobného apartmánu, či zaplatenie nejakého víkendu s wellness službami, či im môžete zaobstarať voucher na nejaký spoločný zážitok.

Sú dobrodruhovia a nemajú strach z výšok? Trebárs by ich potešil let balónom, skok s padákom, vyhliadkový let. Veľa pracujú, plánujú rodinu? Možno by ich potešilo využitie nejakých relaxačných služieb alebo romantická dovolenka.

Majú radi filmy, divadlo? Splňte im sen a kúpte im nejaké lístky. Veľmi praktickým darčekom je kvalitný fotoaparát, či kamera. Iste budú vďační, keď sa postaráte o vskutku kvalitného fotografa, či kameramana, ktorý ich svadbu zdokumentuje.

Osobné darčeky

Druhou možnosťou je zaobstarať im osobný darček. Ide zvyčajne o praktické záležitosti, ktoré budú využívať  dlhšiu dobu a budú im zväzok pripomínať. O čo ide? Čo môžete mladým novomanželom podarovať?

ako overiť či je doména voľnáAk sú moderní a majú radi internet, zaistite im doménu na ich spoločné meno s predplatným na niekoľko rokov a dohovorte im prípadne aj grafika.

Ďalšou možnosťou je napríklad patchworková deka na manželskú posteľ alebo originálne hodiny s ich menami.

Je dôležité si uvedomiť, že je jedno či ide o svadobný dar drahší, či lacnejší, v každom prípade by sa mal týkať oboch novomanželov a mal by ich nejakým skrytým, ale aj otvoreným spôsobom podporovať v ich zväzku.

Menším a vhodným darom môžu byť torty z uterákov, koše plné kozmetiky pre ich spoločné chvíľky, masážne prístroje a podobne. Z ručne robených darčekov sú skvelé scrapbookové albumy a vlastne fotoalbumy všeobecne, rámčeky na fotografie, vami zostrihaný video film …

Rozhodli ste sa darovať peniaze?

Nemáte sa za čo hanbiť, novomanželia určite ocenia aj finančnú podporu, kedy môžu prostriedky využiť sami načo sa im bude zdať najlepšie vhodné.

Ak sa však rozhodnete pre darovanie peňazí, buďte originálny a darujte ich s istým nápadom a vtipom. Odovzdať obyčajnú bielu obálku sa naozaj nehodí! Prečítajte si aj články ako sa obliecť na svadbu a ako ušetriť peniaze.

Pýtate sa ako odovzdať finančný dar?

V najhoršom prípade môžete peniaze odovzdať v nejakom originálnom scrapbook balení. Ak nie ste dostatočne šikovní, či nemáte doma materiál, nemusíte sa tým trápiť. Skúste sa rozhliadnuť  určite nejakú šikovnú darovaciu obálku na peniaze objavíte.

Originálne a veľmi symbolické môže byť darovanie keramického prasiatka nabitého kovovými mincami. Prasiatko je samo o sebe symbol šťastia a patrí k novomanželom, takže odovzdanie takejto naplnenej pokladničky môže viac ako potešiť.

Peniaze môžete darovať aj zakomponované do nejakej grafiky, obrazu, kytice a podobne.

zabalenie svadobného daruPeniaze nemusia byť priamo odovzdávané. Môžete k nim vymyslieť nejaký originálny plán – hru, kedy sa manželia vydajú po stopách pokladu, kým nájdu nejaký kľúč k ich novému účtu alebo miestu, kde budú peniaze uložené. Možností je jednoducho množstvo.

Či už sa rozhodnete pre akýkoľvek darček vyberajte ho s ohľadom na to, čo majú radi, čo ich napĺňa a čím by ste ich chceli potešiť.

Nezabudnite tiež svoj darček aj originálne a pekne zabaliť! Aj to je totiž dôležité.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button