Návody

7 tipov, ako vtipne darovať peniaze

ako darovať peniazeNemôžete vybrať vhodný darček k Vianociam, narodeninám alebo k svadbe a rozhodli ste sa darovať peniaze? Nechcete ich dať len tak do obyčajnej obálky, ale chcete ich darovať nejakým vtipným spôsobom? Potom sa poďte pozrieť na nasledujúce tipy ako vtipne darovať peniaze.

Peniaze ako darček

Ak sa chystáte na svadbu alebo má niekto z vašich blízkych narodeniny, potom iste premýšľate aký zvoliť darček. Niekedy býva zložité vymyslieť niečo vhodné.

Najmä ako svadobný dar sa často volia dary peňažné. Je to lepšie ako kúpiť nejakú zbytočnosť. Často si aj sami novomanželia želajú radšej peniaze, ktoré potom využijú na niečo konkrétne.

Tipy ako vtipne darovať peniaze

Vložiť peniaze do obyčajnej obálky a pridať nejaké prianie je tá najjednoduchšia možnosť ako peniaze darovať, ale je nudná a obyčajná. Skúste zvoliť radšej nejaký z nasledujúcich tipov.

1. Truhla plná zlatiek

darovanie peňazíOriginálnym spôsobom ako darovať peniaze, je naplniť mincami drevenú skrinku a vytvoriť tak poklad. Truhlu môžete niekde ukryť a obdarovávanému dať iba mapu s návodom ako sa k pokladu dostať.

Mince skúste najprv vyčistiť tak, že ich ponoríte do vody s pracím práškom a uvidíte ako sa poklad bude lesknúť. Počítajte tiež s tým, že truhla môže byť pekne ťažká, veď napríklad 200 eur , – v eurovkach váži 8 kilogramov.

2. Peniaze v nafukovacích balónoch

Veľa zábavy si obdarovaný užije, keď peniaze schováte do nafúknutých balónikov. Nakúpte balóniky a postrkajte do nich zrolované bankovky a drobné mince.

Balóniky nafúknite a pridajte k nim želanie aj so špendlíkom, ktorým ich bude obdarovaný prepichovať, aby sa dostal k peniazom. Ak budete plniť balóniky héliom, dajte pozor, aby aj s peniazmi neuletel.

3. Toaletný papier s peniazmi

Ak má obdarovávaný zmysel pre humor, darujte peniaze v toaletnom papieri. Rozmotajte roličku papiera a zmotajte ju zase späť aj s bankovkami.

4. Mince zapečené v chlebe

Mince môžete tiež zapiecť do chleba, torty alebo iného pečiva. Treba na to obdarovaného upozorniť, pretože nie je z hygienického hľadiska úplne vhodné takýto chlieb jesť. Navyše by mohol niekto mince prehltnúť.

5. Prasiatko alebo mešec plný peňazí

Klasikou je plná pokladnička v tvare porcelánového prasiatka, ku ktorej priložte aj kladivko. Dobre vyzerá aj mešec plný dukátov (mincí).

6. Autíčko, domček alebo kufor s peniazmi

Podľa záľub obdarovaného alebo účelu, pre ktorý sú peniaze určené, je možné zvoliť „obal“ v ktorom peniaze darujete. Ak majú byť peniaze príspevkom na nové auto, kúpte v hračkárstve model autíčka a naplňte ho bankovkami aj mincami.

Ak majú byť na stavbu domčeka, zožeňte plastovú miešačku. Pre cestovateľov sa hodí malý cestovný kufrík alebo batôžtek.

7. Fotoalbum s peniazmi

Peniaze môžete tiež vložiť do fotoalbumu a vtipne ich doplniť vhodnými fotografiami.

Ako darovať peniaze a čo s nimi nerobiť

Vzhľadom k tomu, že peniaze, ktoré sú poškodené, strácajú svoju hodnotu, nie je vhodné bankovky nijako skladať alebo silou prehýbať. Preto sa neodporúča z bankoviek skladať origami, atď. Bankovky ani mince rozhodne neprilepujte. Pretože darovať poškodené peniaze nie je to pravé. Prečítajte si aj článok 30 tipov ako ušetriť peniaze.

K darovaným peniazom priložte vhodné priania

Vždy k darčeku s peniazmi priložte priania s vašim menom, aby obdarovaný vedel, od koho peniaze sú.

Uvidíte, že keď peniaze darujete originálnym spôsobom, radosť z nich bude dvojnásobná.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button