AkoaPreco.com > Návody > Ako pracovať s videokamerou?

Ako pracovať s videokamerou?

ako pracovať s videokamerouVideokamera, prístroj ktorý používa prevažná väčšina ľudí. Snímanie videa z oslavy či nejakej akcie je veľmi častá činnosť, a preto nie je od veci zistiť si základné informácie o používaní takéhoto prístroja. Ako pracovať s videokamerou?

Čo potrebujeme?

  • videokamera

Ako manipulovať s videokamerou


Videokamerou zachytávame videozáznam, ktorý buď chceme neskôr spracovávať ďalej alebo si ho iba prezeráme. Takéto videozáznamy amatéri používajú napríklad na natočenie dovolenky či rôznych osláv a podujatí.

Videokamera slúži nielen pre zachytenie videozáznamu, ale možno ju využiť aj pre prehrávanie už zachyteného záznamu alebo v prípade núdze, keď nie je po ruke fotoaparát, môže vytvárať fotografie.

uchovanie videokamery a taška na videokameruPráca s videokamerou je podstatne zložitejšia ako práca s fotoaparátom. Je síce pravda, že videokamerou zachytíme viac snímok a ak sa niektorý nepodarí, kedykoľvek ho môžeme zostrihať v PC, ale zároveň si musíme dať pozor na to, ako veľmi sa nám trasú ruky. Tento jav je neskôr, počas sledovania natočeného záznamu veľmi viditeľný. Tento problém môžeme zmierniť podložením kamery alebo opretím o niečo stabilné a pevné, napr. o stenu či stôl.

Veľkým problémom je tiež svetlo. Rovnako ako pri fotoaparátoch, svetlo je mnohokrát veľkým nepriateľom, a preto väčšina moderných videokamier obsahuje funkciu bielej clony. Táto clona zabezpečuje, aby miesta, ktoré sú presvietené alebo je na nich príliš veľký jas, boli stmavené alebo prinajmenšom, aby clona zmiernila následky nadmerného osvetlenia.


Starostlivosť o videokameru

Práca s videokamerou nie je tvorená len natáčaním, ale patrí sem aj jej obsluha. O videokameru je nutné sa starať, čistiť a uchovávať v prostredí, ktoré nespôsobí jej poškodenie. V žiadnom prípade sa neodporúča skladovať videokameru vo vlhkom prostredí alebo vo vysokých či nízkych teplotách.

čistenie videokameryPo každom použití videokamery by mal jej užívateľ skontrolovať, či nie je poškriabané sklo, display a prípadne vyčistiť vzniknuté nečistoty, ktoré by mohli neskôr spôsobiť poškodenie videokamery.

Počas doby kedy videokamera nie je používaná, mala by byť uložená v taške určenej pre videokamery, ktorá zabráni prachu a nepriaznivým teplotám, aby videokameru poškodili.

Tip


Každá videokamera je veľmi špecifická, a preto odporúčam vždy si prečítať manuál.

Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.