AkoaPreco.com > Internet > Ako si kúpiť doménu?

Ako si kúpiť doménu?

ako si kúpiť doménuAko si kúpiť doménu? V dnešnej dobe dosť praktická informácia. Mnoho ľudí svoju doménu už má a na nej má buď nejaký projekt a alebo ju iba vlastní. A týchto ľudí stále pribúda, chceš sa k ním pridať tiež?

 

Zistite si, u akého registrátora domén chcete mať doménu. Buď toto napíšete do vyhľadávača a alebo sa skúste opýtať niekoho, kto už doménu vlastní a kto Vám odporučí, k akému poskytovaľovi ísť.

Na webe poskytovateľa si overte, či je doména, ktorú chcete voľná – na predaj. Alebo to vyskúšajte zadaním do riadku v prehliadači pre webové adresy.

Jedným z najlepších registrátorov domén, ktorý má najlepšie ceny je subreg.

nove koncovky domenĎalej už postupujte podľa určených krokov pri kúpe domény až po zaplatenie faktúry.
Budete mať medzitým možnosť si vybrať, koľko MB na svoj web potrebujete. Čím viac, tým je väčšia cena. Alebo ako často chcete platiť. Väčšina užívateľov ale platí ročne.

V dnešnej dobe si môžete kúpiť doménu s akoukoľvek koncovkou, okrem .sk to je napr. .eu, .com, .pl, .info. Cena je rôzna, ale zvyčajne sa pohybuje v rozmedzí 3 – 15 Eur. Niektoré nové koncovky domén, napríklad. .top, .webcamp apod. kúpite aj pod 1€.

Mohlo by vás zaujímať

Ako si vytvoriť vlastný šetrič obrazovky

Ako si vytvoriť vlastný šetrič obrazovky?

Ak efektívnejšie používate nastavenie operačného systému Windows, určite ste si všimli, že šetriče obrazovky ponúkané …

Jeden komentár

  1. jednoznacne by som si vybral na kupu domeny websupport aj spolu s hostingom…fakt asi najprofesionalnejsia firma 🙂

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.