Úvod / Zdravie a krása / Ako na masáž lávovými kameňmi?

Ako na masáž lávovými kameňmi?

masírovanie lávovými kameňmiMasáž lávovými kameňmi je stále populárnejšia. Jedno balenie 8-10 kameňov vyjde obvykle na 10 € a nahriate kamene skvele prekrvujú telo, podporujú krvný obeh a robia tak masáž príjemnejšou. Pri domácom použití sú dôležité hlavne relaxačné účinky. Rozhodne sa nepokúšajte sami uvoľňovať stuhnuté svaly alebo inak naprávať chrbticu! Ako na masáž lávovými kameňmi?

Čo budete na masáž lávovými kameňmi potrebovať:


Nahriatie kameňov

sada-lavovych-kamenov
Kúpiť lávové kamene online

Pred prvým použitím kamene umyte a potom ich vložte do hrnca s horúcou vodou. Varte 5 minút, aby sa dokonale prehriali.

Potom ich vyberte na uterák alebo utierku a nechajte vychladnúť. V mikrovlnnej rúre alebo malom hrnčeku si tiež nahrejte masážny olej (môže byť pokojne aj kuchynský olivový).

Kladenie kameňov

ako na masáž lávovými kameňmiOdporúčam si najskôr prácu s lávovými kameňmi vyskúšať na chrbte. Poproste teda svoj náprotivok, aby si ľahol na brucho. Najskôr si chrbát trochu zvláčnite vmasírovaním teplého oleja. Medzitým skúšajte teplotu kameňov.

Ako náhle ich dokážete aspoň desať sekúnd udržať v ruke, majú správnu teplotu. Malé lávové kamene chladnú rýchlejšie než veľké. Po priložení si ale overte reakcie masírovanej osoby, každý je totiž na teplo inak citlivý. Kamene rozložte po celej dĺžke chrbtice.

Masáž lávovými kameňmi


Teraz nechajte kamene chvíľu hriať. Masírujte prstami ich okolie a pokračujte vo vtieraní oleja. Po chvíli uchopte dva horné kamene (do každej ruky jeden) a prechádzajte s nimi po hornej časti chrbta. Nebojte sa trochu pritlačiť. Po chvíli kamene vystriedajte.

Na masáž nemusíte používať len plochu kameňov, ale aj ich zaoblené hrany. Po desiatich až pätnástich minútach kamene vychladnú, takže môžete masáž ukončiť.

Uloženie kameňov


Kamene ihneď po masáži opláchnite v teplej vode, nechajte uschnúť a uložte späť do originálneho obalu, kde vydržia, kým ich budete zase potrebovať.

Pozrite si aj články:

Ako na masáž lávovými kameňmi?
5 (99.31%) 29 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

srvátka a jej liečivé účinky

Ako využiť srvátku pre fyzické zdravie a pleť?

Pitie srvátky nie je pre niekoho príliš príťažlivé a lichotivé, väčšinou až do tej chvíle, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *