Ako si vybrať

Ako vybrať správny vankúš?

správny vankúš na spanieVankúšov je dnes na výber celá rada, ale ako vybrať ten správny vankúš, to už môže byť oriešok. Vankúš je dôležitým aspektom zdravého spánku. Môže vám odstrániť aj bolesti krčnej chrbtice a poruchy spánku. Správny vankúš by mal poskytnúť dostatočný komfort a oporu hlavy vrátane chrbtice. Anatomický vankúš sa stal veľmi obľúbeným. Avšak je potrebné si naň zvyknúť. Trvá až týždeň, než si na neho vytvoríte svoj názor. Väčšina ľudí by ho potom už nevymenila za nič na svete, ale sú aj ľudia, ktorí sa vrátia k svojmu perovému vankúšu. Podľa čoho teda správny vankúš vyberať?

Správny vankúš a poloha pri spánku

polohy pri spánku majú vplyv na výber správneho vankúšaPre spanie na bruchu si vyberajte mäkký, nízky a plochý vankúš.

Ak radi spíte na chrbte a naboku, tak vyberte stredne mäkký, vyšší a anatomicky prispôsobiteľný.

Ak polohy radi meníte, tak urobíte dobre, keď vyberiete anatomický vankúš so zodpovedajúcou oporou hlavy a chrbtice.

Tvar vankúša

Klasický alebo anatomický vankúš? Na boku a chrbte vám bude vyhovovať skôr anatomický, na bruchu ten klasický.

Náplň vankúša

Vankúš je naplnený pamäťovou penou, mikrovláknom, ale aj perím, atď. Každý je dobrý na niečo iné.

Pamäťová pena

Pena sa prispôsobí vašej hlave a uľaví od tlaku. Je vhodná pre ľudí, ktorí potrebujú pevnejší vankúš. Aj pre alergikov a astmatikov.

Mikrovlákno

Je jemné a vzdušné. Podobné páperovým vankúšom, ale odolné voči roztočom a inej špine. Absorbuje vlhkosť. Ocenia ho ľudia, ktorým sa pri spánku potí hlava.

PES guličky

Dnešný trh ponúka možnosti guličiek podľa priania a vlastnej gramáže.

Celé zrná pšenice

Obilné vankúšiky menších rozmerov sú príjemné a dajú sa nahriať

Hodváb

Veľmi jemný a hebký vankúš, mäkký

Klasické perie

Existujú aj luxusné formy husieho peria, ktoré sú doplnené o radu ďalších materiálov, ľahký a vzdušný, vysoká hrejivosť. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť matrac.

 Zdravotné problémy

Ako vybrať správny vankúšBolesti chrbtice a krku sú spôsobené mnohokrát zlou polohou hlavy na vankúši, voľbou anatomického vankúša sa ťažkosti zmiernia alebo úplne vymiznú.

Pre alergikov sú najhoršie roztoče. Môžu sa držať v páperových vankúšoch a potrápia nejedného alergika, náplň z hodvábu či mikrovlákna pre vás bude vyslobodením.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button