Ako si vybraťŠport

Nákup športového ruksaku – čo sa oplatí vedieť?

Ako si vybrať športový ruksak?

Vedeli ste, že dámske ruksaky sa od tých pánskych líšia? Keďže žena má inú stavbu tela ako muž, je prirodzené, že aj doplnky, ako sú ruksaky, budú prispôsobené práve tomu, pre koho sú určené. Ak teda hľadáte kvalitný športový dámsky ruksak, tieto faktory by ste pri výbere mali zohľadniť.

Podľa čoho si vybrať športový ruksak
Zdroj: GP PIXSTOCK / shutterstock.com

V čom sa dámske ruksaky líšia od tých pánskych?

Pre ženy existujú špeciálne vyrobené ruksaky, ktoré sa prispôsobujú ženskej anatómii tela.

Predovšetkým ide o špeciálne športové ruksaky, typu turistické alebo trekingové batohy, ktoré sa nelíšia len tvarom ramenných popruhov.

Práve športové dámske ruksaky sa líšia od pánskych tým, že majú kratší chrbát ruksaku, keďže ženy sú od mužov pomerne dosť nižšie.

Tým je možné umiestniť bedrový pás v správnej výške, a to na bedrové kosti, aby bolo zaťaženie pri prenášaní batohu optimálne aj na oblasť panvy. Dámske ruksaky majú tiež užší chrbát, a to predovšetkým turistické batohy a majú aj ramenné popruhy viac zakrivené, aby sa netreli o ruky či prsia. Pre optimálne prispôsobenie sú zväčša aj užšie a výškovo nastaviteľné.

Faktory, ktoré pred kúpou dámskych ruksakov treba zvážiť

Existuje viacero faktorov, ktoré treba pri kúpe nového dámskeho ruksaku zvážiť. Predovšetkým ide o faktory, ako je dizajn, váha, objem batohu, rozmery, ale aj cena. Ako si teda vybrať ten najlepší dámsky ruksak podľa týchto faktorov?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, na čo športový ruksak budete potrebovať. Od toho sa ďalej môže odvíjať hmotnosť a celkový objem ruksaku.

Vždy myslíte na to, aké veci si bežne so sebou budete brať. Pokiaľ si kúpite veľký turistický batoh, budete mať potrebu ho naplniť a tým aj jeho hmotnosť bude ťažšia. Následne takýto ťažký batoh budete musieť so sebou nosiť.

Ďalším faktorom je materiál. Športové batohy by mali byť ľahké, no z kvalitného, odolného a funkčného materiálu. Kvalitný materiál sa môže následne podpísať aj na výdrži batohu. Pokiaľ sa budete o dámsky ruksak dobre starať, oplatí sa vám do neho investovať viac peňazí.

Ak športový batoh budete používať len rekreačne, určite vám postačia klasické športové batohy so základnými funkciami.

Hlavnou úlohou alebo účelom batohu je pohodlne a bez poškodenia preniesť vaše vybavenie, ktoré potrebujete mať pri sebe. Preto nie je ani tak dôležitý dizajn, ako funkcie.

Avšak v súčasnosti nájdete aj športové dámske ruksaky s veľmi trendy dizajnom, ktorý je doplnený o rôzne praktické priehradky a zipsy, ktoré určite využijete.

Ako si vybrať a kúpiť dámsky športový ruksak
Zdroj: GarryKillian/ shutterstock.com

Športový dámsky ruksak na voľnočasové aktivity či do mesta

Už dávno neplatí, že športový ruksak je možné nosiť len na turistiku či na športy. Športový dámsky ruksak pokojne môžete nosiť na voľnočasové aktivity, ale aj do práce či mesta. Záleží len na dizajne dámskeho ruksaku.

Okrem toho ide o zdravší variant, ktorý nezaťažuje chrbticu tak, ako kabelka na rameno. Pokiaľ teda hľadáte univerzálny dámsky ruksak, ktorý budete môcť nosiť napríklad na cestovanie, do posilňovne, do práce, ale aj do mesta, určite navštívte kamennú predajňu alebo e-shop CCC, kde nájdete širokú ponuku dámskych ruksakov za tú najlepšiu cenu.

Vybrať ruksak si môžete na základe ceny, materiálu, veľkosti, ale aj dizajnu. V ponuke okrem klasických ruksakov nájdete aj športové dámske ruksaky značky Adidas, Sprandi, Jenny Fairy, Vans, Puma, Deezee alebo Big Star. Vyberte si aj vy svoj dámsky športový ruksak ešte dnes na CCC.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button