Ako si vybraťKuchyňa

Ako vybrať kuchynskú váhu?

digitálne kuchynské váhyV žiadnej správnej kuchyni nesmie chýbať kuchynská váha. Iba s pomocou váhy môžeme správne odmerať ingrediencie potrebne k vytváraniu rôznych pokrmov. Rovnako ako aj u ostatných výrobkov,  ani u váh nie je ľahké vybrať tú správnu. Na výber máme z mnohých druhov od mnohých výrobcov. Ako si teda správne vybrať kuchynskú váhu?

Mechanické alebo digitálne kuchynské váhy

pekná dizajnová mechanická kuchynská váhaČo sa týka ukazovania samotnej váhy, Tak sa na trhu nachádzajú mechanické a digitálne váhy.

Pre náročnejšie práce si vyberajte digitálne váhy, majú vždy displej s číslicami, ktorý nám rýchlo ukáže nielen skutočnú váhu, ale môžeme si na ňom nastaviť aj iné funkcie.

K dispozícií sú aj váhy s podsvieteným displejom a váhy s veľkým displejom. Jedinou výhodou mechanických váh je to, že na svoju funkcii nepotrebujú batérie ani zdroj.

Stolné, závesné a veľké kuchynské váhy

Pre bežné varenie si zvoľte vždy stolné váhy, ktoré sú veľmi praktické. Ak často cestujete, tak sú vhodné aj závesné váhy, za ktoré sa zavesí vážená vec, pre bežnú prácu v kuchyni sú ale nepraktické.

Veľké kuchynské váhy nepatria na stôl, ale na zem a používajú sa iba v prípade veľkých reštaurácií, kde je potrebné vážiť suroviny v kilogramoch.

Ako si vybrať nerezovú a plastovú kuchynskú váhu

Dávajte prednosť váham z nerezu, sú oveľa jednoduchšie na údržbu, prischnuté suroviny sa vždy jednoducho umyjú.

Váhy s vážiacou miskou

ako si správne vybrať kuchynskú váhuIdeálne sú váhy, ktoré už obsahujú misku na váženie. Misku je možné kedykoľvek zložiť, je vhodná pre váženie sypkých aj tekutých prísad.

Nutričné ​​váhy

Jedná sa o funkciu, ktorou disponujú kvalitné digitálne váhy. Užívateľ si môže jednoducho zvoliť prísady a podľa nich si vypočítavať nutričné ​​hodnoty jedál. Takéto váhy majú často aj pamäť na uloženie jedál alebo surovín.

Veľkosť a tvar kuchynských váh

Ak vyberáte kuchynskú váhu tak veľmi dôležitý je aj tvar. Tvar si vyberajte podľa individuálnych potrieb. Z hľadiska praktickosti a ľahkému uloženiu sú populárne ploché váhy.

Maximálna hmotnosť

Väčšina váh je rozdelená do maximálnej váhy 0,5,  1,  2,  5 alebo 10 kg. Ak u bežného varenia nepracujete s vyššími hodnotami, tak si zbytočne nekupujte väčšie váhy. Sú drahšie, ťažšie a zbytočne horšie by sa vám s nimi pracovalo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button