Nezaradené

Na čo nezabudnúť pri zariaďovaní kúpeľne?

pri zariaďovaní kúpeľne nesmiete zabudnúť naKúpeľňa je najviac vyťaženou miestnosťou v domácnosti a práve preto by sme jej starostlivosti mali venovať viac pozornosti. Ak chcete, aby zariadenie vašej kúpeľne vydržalo niekoľko rokov, na čo by ste teda nemali zabúdať už pri zariaďovaní kúpeľne?

Pri zariaďovaní kúpeľne určite nezabudnite:

Na hydroizoláciu kúpeľne

Ak nechcete po pár mesiacoch bojovať s plesňou, nemali by ste zabúdať na hydroizoláciu kúpeľne. Je nevyhnutné hydroizoláciu kúpeľne realizovať ešte pred osadením dlažby a obkladu. Vyberajte si rýchloschnúci izolačný materiál, ktorý je priamo určený do kúpeľne.

Nebojte sa investovať do hydroizolácie kúpeľne, pretože ak toto podceníte pri zariaďovaní kúpeľne, po osadení dlažby a obkladu už bude neskoro myslieť na hydroizoláciu. Sekať nový obklad a dlažbu rozhodne chcieť nebudete.

Na výber kvalitného kúpeľňového nábytku

Ak nedisponujete príliš veľkým priestorom, výber kúpeľňového nábytku sa vám skomplikuje. Odporúčame vám zaobstarať si závesné skrinky, ktoré vám neukroja z priestoru aj tak dosť malej kúpeľne a poskytnú vám dostatok úložného priestoru.

Pri výbere kúpeľňového nábytku sa nezabudnite spýtať z akého materiálu je vyrobený. Malo by vás zaujímať, či je odolný voči nadmernej vlhkosti a či vydrží, aj keď ste zabudli na hydroizoláciu.

Na výber vhodnej práčky

Pri zariaďovaní kúpeľne musíte mať ujasnené, či si do kúpeľne dáte sprchový kút, alebo uprednostníte vaňu. Od toho bude závisieť, či sa vám do kúpeľne vojde práčka spolu so sušičkou alebo len práčka. V menších kúpeľniach oceníte skôr práčku s otváraním smerom nahor a vo väčších zase práčku otvárateľnú spredu, na ktorú môžete pokojne položiť sušičku, čím ušetríte priestor.

Čo sa týka toalety, vyberajte si skôr závesné WC. Je oveľa praktickejšie. Ak bývate na dome a nie ste pripojený ku kanalizácii a stále máte betónovú žumpu, dávajte si pozor, čo vylievate do toalety. Kedykoľvek sa môže upchať a môže vám spôsobiť nemalé komplikácie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button