Ako si vybrať

Ako vybrať sušičku bielizne?

sušičku bielizneKeďže ide pokrok stále dopredu, je súčasný trh doslova zaplavený najrôznejšími pomocníkmi do domácnosti. A my túto skutočnosť vnímame s vďakou, pretože kto z nás by si nechcel prácu uľahčiť. Dnes už snáď nie je domácnosť, ktorá by nevlastnila práčku, umývačku, rýchlovarnú kanvicu, mikrovlnnú rúru. Spotrebičom menej rozšíreným je sušička bielizne. A pritom ide o vec veľmi užitočnú. Dodnes si z detstva pamätám boj o miesto v sušiarni v našom dome. Toto už v dnešnej dobe našťastie nehrozí. Poďme sa teda zamyslieť, prečo by práve sušička nemala v našej domácnosti chýbať. Ako vybrať sušičku bielizne?

Keď je človek mladý, slobodný a bezdetný, často ani netuší, čo obnáša starostlivosť o domácnosť. Dokonca sú takí, ktorí veria, že jedlo sa samo uvarí, naservíruje na stôl, riad sa sám umyje, bielizeň sama vyperie a zloží do skrine … Samozrejme ide o zveličenie, ale pravdou ostáva, že okolo domácnosti je veľa práce, čo každá gazdinka iste potvrdí .

Využitie sušičky bielizne

Hoci sa nám môže sušička bielizne javiť ako úplne zbytočný výmysel modernej doby, nie je tomu tak.

Všade tam, kde nie je veľa priestoru pre sušenie, je neoceniteľným pomocníkom. Bielizeň sa usuší za niekoľko minút a nám odpadá prácne vešanie mokrej bielizne po sušiakoch a kúrenie.

Umiestnenie a kapacita sušičky

sušenie bieliznePred výberom sušičky si musíme dôkladne zmerať priestor, kam chceme sušičku umiestniť. Štandardné šírky sušičiek sú 40 alebo 60 cm.

Objem sušičky na bielizeň vyberáme podľa počtu členov našej domácnosti. Pre štvorčlennú rodinu je vhodné voliť sušičku s väčším objemom.

Na trhu sú sušičky o objeme v rozmedzí 3 – 5 kg, ale dajú sa zohnať aj sušičky na jeden kilogram bielizne.

Ktorý typ sušičky si vybrať?

Odpoveď nie je jednoznačná. Ak žijeme v rodinnom dome s práčovňou a môžeme zabezpečiť odvetrávanie, zakúpime odvetrávaciu sušičku.

Ak máme kúpeľňu bez okien, bude pre nás vhodná sušička kondenzačná.

Najrozšírenejšia možnosť pri zaobstaraní sušičky je práčka kombinovaná so sušičkou. Tú využijeme v bytoch, kde na dva samostatne stojace spotrebiče skrátka nie je miesto.

Funkcie a parametre sušičiek bielizne

suiška bielizne a pračkaPred samotnou kúpou je nutné si ujasniť, čo od sušičky očakávame, aké programy by mala mať. Medzi základné patrí: na vlnu, syntetiku, odložený štart, ľahké žehlenie, ochrana proti pokrčeniu.

Niektoré modely disponujú až dvadsiatimi rôznymi programami, takže záleží naozaj len a len na nás, ktorej funkcii dáme prednosť.

Samozrejmosťou je výber čo najúspornejšej sušičky, teda s označením A ++. Najmenej úsporná je tá s označením G.

Aké budú celkové náklady na sušičku bielizne?

Sušičky začínajú na cenách od 237€, ale ide obvykle o prístroje s malým objemom bielizne a vysokou spotrebou.

Ak chceme kúpiť naozaj úspornú sušičku – teda kategórie A ++, musíme počítať s cenou okolo 490€.

Podobné články

1 komentár

  1. ja som kupil LG a je super tá sušika. vyberal som dobre dlho a najlepšie mi vyšlli LG sušičky.
    Odporúčam kúpiť cez net su o dosť lacnejšie ako v takom nay.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button