Ako prať posteľnú bielizeň?

ako prať posteľnú bielizeňObliečky, ktoré používate na periny a vankúše v posteli, je nutné prať ideálne aspoň raz za mesiac. Pranie je v tomto prípade však trochu špecifické v porovnaní napríklad s oblečením. Musíte sa riadiť niekoľkými zásadami. Ako prať posteľnú bielizeň?


Prečo prať posteľnú bielizeň?

Obliečky sa pomerne rýchlo zašpinia od prachu a nečistôt. Nasiakne sa do nich tiež pot, ktorý počas noci vaše telo vylučuje. Okrem toho sú tiež náchylné na prítomnosť baktérií a roztočov, ktoré môžu spôsobiť zdravotné komplikácie. Z týchto dôvodov je potrebné ich pravidelne meniť.

Ako často prať?

Ideálne je, ak obliečky vyperiete vždy po jednom mesiaci užívania. Záleží tiež na tom, z akých materiálov sú vyrobené. Napríklad také mikrovlákno je ďaleko odolnejšie voči prachu, klasické bavlnené lôžkoviny sú v tomto smere predsa len horšie. Dôležité je, aby došlo k zahubeniu roztočov a baktérií a zároveň k odstráneniu nečistôt.


Postup prania obliečkok

Predovšetkým je potrebné si povedať, že je dôležité pranie podľa druhu materiálu. Inak sa v práčke chová 100% bavlna, inak napríklad krep či satén. Všeobecne však možno povedať, že by ste ho nemali prať v príliš vysokej teplote, to platí pre každý druh materiálu.

ako správne prať obliečkyPre klasické bavlnené obliečky zvoľte program s teplotou cca 60 stupňov Celzia. Práve pri takejto teplote je už pranie dostatočne účinné. U luxusnej obliečky zo saténu či podobných materiálov je však okrem teploty obzvlášť dôležité dbať tiež na otáčky, ktoré pre pranie u príslušného programu zvolíte. Jemné obliečky by sa totiž pri vysokých otáčkach prania mohli poškodiť.

Vždy si všímajte toho, aký postup odporúčajú výrobcovia, poprípade predajcovia. U kvalitnej obliečky vždy nájdete ikonky, ktoré vám pomôžu zvoliť vhodný spôsob prania. Okrem toho tu nájdete aj informácie o tom, či sa môžu dané obliečky po vypraní žehliť alebo nie.

Nákup obliečky do postele

Ak už vaše obliečky dosluhujú, je na čase si zaobstarať nové. Pre nákup kvalitných a cenovo dostupných obliečok do postele navštívte aj nejaký internetový obchod, ktorý umožňuje nákup obliečkok on-line a s oveľa výhodnejšími cenami. Pri každom produkte nájdete informácie o spôsobe prania a žehlenia. Týmito údajmi sa rozhodne riaďte, inak vás čoskoro čaká nový nákup.


Mohlo by vás zaujímať

Návod ako sa správne starať o gumáky

Ako sa správne starať o gumáky?

Gumáky sú druhom obuvi, ktoré sú rozšírené v mnohých častiach sveta vďaka viacerým výhodám, ktoré …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.