Návody

Ako prať posteľnú bielizeň?

ako prať posteľnú bielizeňObliečky, ktoré používate na periny a vankúše v posteli, je nutné prať ideálne aspoň raz za mesiac. Pranie je v tomto prípade však trochu špecifické v porovnaní napríklad s oblečením. Musíte sa riadiť niekoľkými zásadami. Ako prať posteľnú bielizeň?

Prečo prať posteľnú bielizeň?

Obliečky sa pomerne rýchlo zašpinia od prachu a nečistôt. Nasiakne sa do nich tiež pot, ktorý počas noci vaše telo vylučuje.

Okrem toho sú tiež náchylné na prítomnosť baktérií a roztočov, ktoré môžu spôsobiť zdravotné komplikácie. Z týchto dôvodov je potrebné ich pravidelne meniť.

Ako často posteľnú bielizeň prať?

Ideálne je, ak obliečky vyperiete vždy po jednom mesiaci užívania. Záleží tiež na tom, z akých materiálov sú vyrobené.

Napríklad také mikrovlákno je ďaleko odolnejšie voči prachu, klasické bavlnené lôžkoviny sú v tomto smere predsa len horšie.

Dôležité je, aby došlo k zahubeniu roztočov a baktérií a zároveň k odstráneniu nečistôt.

Postup prania obliečkok

Predovšetkým je potrebné si povedať, že je dôležité pranie podľa druhu materiálu. Inak sa v práčke chová 100% bavlna, inak napríklad krep či satén. Všeobecne však možno povedať, že by ste ho nemali prať v príliš vysokej teplote, to platí pre každý druh materiálu.

ako správne prať obliečkyPre klasické bavlnené obliečky zvoľte program s teplotou cca 60 stupňov Celzia. Práve pri takejto teplote je už pranie dostatočne účinné. U luxusnej obliečky zo saténu či podobných materiálov je však okrem teploty obzvlášť dôležité dbať tiež na otáčky, ktoré pre pranie u príslušného programu zvolíte. Jemné obliečky by sa totiž pri vysokých otáčkach prania mohli poškodiť.

Vždy si všímajte toho, aký postup odporúčajú výrobcovia, poprípade predajcovia. U kvalitnej obliečky vždy nájdete ikonky, ktoré vám pomôžu zvoliť vhodný spôsob prania.

Okrem toho tu nájdete aj informácie o tom, či sa môžu dané obliečky po vypraní žehliť alebo nie. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť matrac.

Nákup obliečky do postele

Ak už vaše obliečky dosluhujú, je na čase si zaobstarať nové. Pre nákup kvalitných a cenovo dostupných obliečok do postele navštívte aj nejaký internetový obchod, ktorý umožňuje nákup obliečkok on-line a s oveľa výhodnejšími cenami.

Pri každom produkte nájdete informácie o spôsobe prania a žehlenia. Týmito údajmi sa rozhodne riaďte, inak vás čoskoro čaká nový nákup.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button