Ako si vybraťAuto-moto

Ako vybrať kameru do auta?

Ako vybrať kameru do autaSte často na cestách? Potom je u vás riziko dopravnej nehody oveľa väčšie, než u tých, ktorí cestujú minimálne. V prípade akejkoľvek nehody môže byť často problém objektívne dokázať, že vy skutočne nie ste vinníkom. Ideálnym prostriedkom je kamera do auta, vďaka ktorej získate nepopierateľný záznam o tom, čo sa v čase nehody dialo pred vaším, ale aj za vaším vozidlom. Ako a na podľa akých kritérií takú kameru do auta vybrať?

Podľa čoho vyberať kameru do auta:

Rozlíšenie kamery do auta

Hlavnou prioritou by rozhodne malo byť rozlíšenie kamery do auta a tomu zodpovedajúca kvalita záznamu. V tomto ohľade nie je dobré venovať pozornosť lacným čínskym modelom.

Namiesto kvalitného záznamu ostatných áut uvidíte iba nekvalitný obraz, ktorý vám ako dôkazový materiál moc neposlúži. Jedine ostrá kvalita obrazu hrá veľkú úlohu.

Kapacita pamäťových kariet

HD kamera do autaS kvalitou obrazu samozrejme závisí aj množstvo nahraných dát. Každá kamera do auta by tak mala mať slot na dostatočne veľkú pamäťovú kartu, a mala by umožniť nepretržité nahrávanie s možnosťou priebežného mazania najstarších záznamov.

To síce veľa kamier spĺňa, ale na úkor  využívania iba pamäťovej karty malej kapacity, taký záznam môže trvať napríklad iba 10 minút. Než tak zistíte, čo sa vlastne stalo a či sú všetci v poriadku, môže kamera naďalej bežať a skutočnú nehodu tak prehrať. Preto je veľmi vhodné zaobstarať si kameru, ktorá podporuje pamäťové karty o veľkostiach do 32 GB.

Uhol snímania kamery v aute

Ďalším dôležitým parametrom pri výbere kamery do auta je jej pozorovací uhol, ktorý by sa mal pohybovať medzi 110 až 150 ˚.

Menšie rozmery sú ideálne

ktorú kameru do auta vybraťV neposlednom rade je tiež vhodné vybrať kameru menších rozmerov alebo aspoň s krátkym držiakom, vďaka ktorému bude možné kameru umiestniť do vášho auta nenápadne a tak, aby nebránila vo výhľade, ani nijako výrazne nenarušovala interiér auta.

Doplnkové funkcie kamery do auta

Samozrejme nie všetci jazdia iba cez deň, a tak by malo byť nevyhnutnosťou aj nočné videnie, najlepšie s funkciou automatického zapnutia. Vďaka tomu sa môžete plne venovať riadeniu a na kameru v aute nebrať ohľad. Ďalšou praktickou funkciou je automatické spustenie kamery, ktoré kameru zapína vo chvíli, keď sa rozbiehate a naopak vypne, ak stojíte a je vypnutý motor.

Ďalšou veľmi vhodnou a užitočnou funkciou kamery do auta, ktorá sa vám vyplatí hlavne pri dokazovaní nehody, je nahrávanie dátumu a času na záznam z kamery. Pri výbere kamery si preto u predajcu overte, či prístroj touto praktickou funkciou vôbec disponuje.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button