Návody

Ako sa starať o holiaci strojček?

starať o holiaci strojčekAzda každý sa musí aspoň raz za čas starať o holiaci strojček, ktorý používa. Pre mnohých z vás je holenie každodennou záležitosťou, kedy každé ráno vytiahnete strojček, s ktorým si rýchlo prejdete tvár a idete do práce. Iní sa o fúzy a ochlpenie starajú menej často, každopádne holiaci strojček používa každý dospelý človek aspoň raz za čas. Rovnako ako ostatné veci, tak aj strojčeky sú pri používaní namáhané a vyžadujú svoju starostlivosť. Ako by ste sa mali starať o holiaci strojček?

Postup ako sa starať o holiaci strojček

Či už máte bežný, alebo elektronický strojček, tak je dôležité suché čistenie, ktoré sa vykonáva drobnou jemnou kefkou. Kefku používajte vždy tak, že odstránite nečistoty zo záhybov, odkiaľ sa sami nedostanú. Po holení by mal byť strojček vždy čistý.

ako sa starať o holiaci strojčekVäčšinu holiacich strojčekov je možné čistiť vodou. Tie strojčeky, ktoré nieje možné čistiť vodou nijako nenamáčajte, ale vykonajte iba suché čistenie.

Mnoho drahších a kvalitnejších holiacich strojčekov je konštruovaných tak, aby boli úplne bez údržbové a aby ich bolo možné čistiť jednoduchým umytím vodou.

V prípade, že takýto kvalitný strojček máte, tak ho vyčistite iba silným prúdom vody. Ak máte veľmi tvrdú vodu, tak strojček po umytí zľahka utrite uterákom, aby na ňom nezostal vodný kameň.

Výmena hlavy na holiacom strojčeku

Každá hlava strojčeka má svoju životnosť. V prípade lacných ručných strojčekov je niekedy vhodné kúpiť nový strojček alebo kúpiť sadu hláv, ktoré sa menia po niekoľkých použitiach.

staranie sa o holiaci strojčekAvšak pri elektrických strojčekov je potrebné si dať pozor na vlastnosti hlavy. Ak je pri hlave garantovaná určitá výdrž a životnosť, tak sa orientujte podľa toho a záležitosť zverte výrobcovi. Ten by vám mal zabezpečiť servis, prípadne výmenu hlavy.

Ak sa váš strojček pokazí a nemá zmysel sa naďalej starať o holiaci strojček, je vhodné, aby ste sa obrátili na výrobcu.

Drahšie strojčeky vždy odnášajte k výrobcovi, u ktorého ste si zaistili servis a to aj vtedy, ak strojček nie je v záruke.

Obzvlášť pri modeloch za stovky eur sa môže jednať len o drobnú poruchu.

Ak vlastníte lacný model, ktorému už záruka skončila, tak strojček vyčistite a opatrne rozmontujte telo strojčeka. Obvyklou poruchou býva zaseknutie nečistôt, tie odstráňte kefkou. Vďaka tomu rozhodne ucítite rozdiel po holení.

Mazanie a výmena dielov na holiacom strojčeku

Strojček sa pravidelne namáha a preto sa musíte starať o holiaci strojček, ktorý ste si zakúpili. Určité časti je potrebné premazávať. Pred mazaním je vhodné si prečítať návod. Konštrukcia rôznych strojčekov sa líši a tiež spôsoby mazania sa môžu líšiť. Hlavné mechanické časti premažte prostredníctvom spreja alebo roztoku, ktorý by mal byť súčasťou balenia.

Zhruba po 2 rokoch používania je odporúčané meniť diely elektrického strojčeka. Zlepší sa tým aj kvalita samotného holenia, ktoré bude menej bolestivé.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button