Zdravie a krása

Ako sa starať o pokožku po holení?

ako sa starať o pokožku po holeníNa to, aby ste sa vedeli starať o pokožku, musíte vedieť pár tipov a práve holenie, ktoré je pre vašu pleť veľmi nepríjemná činnosť, je jedným z nich. Podráždenie sa prejavuje predovšetkým nepeknými červenými pupienkami, ktorých sa veľmi ťažko zbavujeme. Ak chceme taký nepríjemnostiam predísť, musíme sa o svoju pokožku náležite starať.

Aby ste sa mohli starať o pokožku, musíte ju pravidelne čistiť

staranie sa o pokožkuČi už používame penu alebo gél na holenie, je nevyhnutne nutné tento prípravok odstrániť čo najskôr po holení.

Použijeme na to čistú vodu a jemný, neparfumovaný sprchovací gél.

Hydratácia a sviežosť pokožky po holení

Ihneď po umytí pokožky je nutné zamedziť jej dehydrovaniu. Oblasť po holení preto ošetríme špeciálnym prípravkom po holení, či vhodným jemným krémom.

Ak je vaša pokožka veľmi citlivá, môžete použiť bambucké maslo alebo vanilkový balzam pre lepšie hojenie exémov a popálenín.

Pokožka po holení potrebuje čo najviac dýchať, preto ju nezakrývame žiadnymi látkami z umelých vlákien. Najvhodnejšia je bavlnená alebo vzdušné oblečenie.

Ďalšie tipy ako sa starať o pokožku

Ak si chceme hebkú pokožku udržať čo najdlhšie, je dôležité, aby sme ju udržiavali hydratovanú a sviežu ešte dlhú dobu po holení. Vyhýbame sa parfémovaným sprchovacím gélom, krémom a upnutému oblečeniu.

Ak sa o pokožku po holení naozaj staráte a stále nevidíte žiadne zlepšenie, skúste zmeniť penu na holenie alebo žiletku.

Ak vás zaujal tento článok, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button