Ako si vybraťDomácnosť

Ako vybrať garážové brány k rodinnému domu?

vybrať garážové brány do domuGaráž je hrdou ozdobou mnohých rodinných domov, ku garáží sú však potrebné kvalitné vráta, bez ktorých si garáž ani nemožno predstaviť. Nie je vhodné nechávať výber na poslednú chvíľu, ak sa včasný výber zanedbá, tak sa užívatelia často okrádajú o veľa možností, ktoré sa im ponúkali. Garážové brány sú zjednodušením života, vďaka nim v pokoji zaparkujete, bez toho aby ste museli vystupovať z vozidla. Poradíme vám ako správne vybrať garážové brány.

Vybrať garážové brány je dôležité pretože sú súčasťou domu

Najprv sa rozhodnite, či budú garážové vráta súčasťou rodinného domu, alebo či budete mať garáž mimo váš dom. Ak je garáž súčasťou domu, tak je treba dbať obzvlášť na bezpečnosť, pretože sú obľúbeným terčom zlodejov,  takže ak nieste poistený, zvážte aj tento fakt. V prípade separovanej garáže nie je nutné na tento parameter toľko dbať.

Typy garážových brán

výber garážových brán z drevaK rodinnému domu si štandardne zadovážite sekčné garážové brány, ich ovládanie je najjednoduchšie a tiež ponúka najjednoduchšiu údržbu.

V prípade, že je pre vás rozhodujúca najnižšia cena, tak sú vhodné rolovacie brány, tie sa skladajú z jednotlivých lamiel, ktoré sa zasúvajú do kazety. Ich montáž je rýchla a nenáročná.

Máte tiež možnosť výklopných a dvojkrídlových brán, ale tie si nevyberajte, pretože z hľadiska používania i bezpečnosti veľmi zaostávajú za sekčnými vrátami.

Stavebná pripravenosť

Jeden z najdôležitejších faktorov. Stavebná pripravenosť vám určuje rozmery otvoru pre garážové vráta. Preto sa vždy najprv vyberajú vráta a až potom sa stavia garáž. Ponúkajú sa vám aj garážové brány na mieru, ale tie sú drahšie.

Výrobca brány by vám mal poskytnúť technickú dokumentáciu, podľa ktorej budete vedieť, ako sa na úpravu alebo stavbu garáže pripraviť.

Ako vybrať garážové brány a ich farbu?

Veľmi dôležité kritérium. Garáže sú na trhu dostupné v celom základnom spektre farieb, tak si nevyberajte brány, ktoré by sa k domu nehodili, ale naopak si kúpte vráta podobnej farby alebo naopak brány, ktoré budú v kontraste s farbou fasády.

Textúra

vyberanie garážových bránPri bránach je vhodné dať si pozor aj na textúru, ak chcete, aby garážové vráta pripomínali pravé drevo, tak sú k dispozícii brány s dokonalou drevenou podobou a štruktúrou.

Ak máte moderný dom, tak si možno zvoliť aj hladkú textúru alebo akúkoľvek inú. Vždy si vyžiadajte od výrobcu vzorkovník farieb aj textúr.

Veľkosť garážových brán

Nikdy si nevyberajte brány, ktoré budú sedieť na vlas s výškou vášho vozidla. Pokiaľ si budete chcieť v budúcnosti zaobstarať väčšie vozidlo, alebo ak máte na voze často záhradku, tak počítajte s dostatočnou rezervou.

Rovnako ak plánujete nákup viacerých áut tak sa rozhodnite, či si zaobstaráte jedny veľké vráta alebo radšej dvojo menších.

Ak si chcete správne vybrať garážové brány pozerajte aj na určité dôležité parametre

Pri nákupe dbajte aj na základné parametre, medzi ktoré patrí dostatočne dlhá záruka brán, bezpečnostné zámky na vrátach a diaľkové ovládanie. Veríme, že vám tento článok viac osvetlil tému ako vybrať garážové brány.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button