EtiketaNávody

Ako si uviazať motýlika?

uviazať motýlikaPri slávnostnom plese etiketa u mužov vyžaduje, aby si pri takejto príležitosti vedeli uviazať motýlika alebo kravatu. Ako dobre uviazať motýlika bez toho, aby ste sa spoločensky nezhodili? Vyskúšajte náš návod a naučte sa motýlika viazať rýchlo a jednoducho.

Ako začať, ak si chcete uviazať motýlika

viazanie motýlikaBoli ste pozvaní na galavečer, chystáte sa s partnerkou na slávnostný ples či do divadla na operu? Bez smokingu či fraku sa nezaobídete. Vedieť si uviazať motýlika na krk je etiketou, respektíve žiadaným spoločenským módnym doplnkom, na ktorý rozhodne nesmiete zabudnúť. Uviazanie motýlika vyžaduje rovnako ako viazanie kravaty prax a trpezlivosť.

Nespoliehajte sa vždy na to, že vám ho uviaže vaša partnerka, preto sa do toho pustite hneď. Motýlika si dajte okolo krku tak, aby koniec v pravej ruke bol o trošku dlhší ako ten v ľavej.

Teraz je to opäť podobné ako pri kravate.

Dlhší koniec preložte cez kratší a urobte jednoduchú slučku. Oba konce budete mať teraz rovnako dlhé. Ak nie, tak sa snažte motýlika upraviť tak, aby ste dosiahli rovnakú veľkosť na oboch stranách.

Čo robiť pri viazaní motýlika ďalej?

Zoberte do ruky ten koniec motýlika, ktorý sa nachádza bližšie k vášmu telu a preložte ho. Získate jednu časť uzla a základ pre druhú časť.

ako uviazať motýlikaSlučku teraz pridržte palcom a ukazovákom pravej ruky. U palca vznikne miesto na pretiahnutie. Hornú časť motýlika prevlečte za slučku okolo palca. Potrebujete druhú časť slučky, preto dbajte, aby vznikla.

Nakoniec slučku zarovnajte a upravte celého motýlika. Motýlik je na svete, gratulujeme.

Postup vyzerá síce zložito, ak sa ho však naučíte, nebudete sa už musieť obávať prehrešku voči etikete.

Motýliky či kravaty sú naozaj dôležité

Pamätajte, že čím slávnostnejšia udalosť, tým väčšie sú požiadavky na dodržiavanie etikety. Pri nedodržaní určitých pravidiel si v spoločenských kruhoch môžete narobiť hanbu a zosmiešniť sa. Je to jeden z dôvodov, prečo by ste si mali vedieť uviazať motýlika. Prečítajte si aj článok ako sa obliecť do opery a ako sa obliecť na svadbu.

Motýlik je odevným doplnkom, nie je však tým najdôležitejším. Venujte patričnú pozornosť zvyšku oblečenia, ako napríklad kombinácii kravaty a košele, ale aj vhodnej obuvi.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button