Úvod / Návody / Ako stiahnuť Windows 10?

Ako stiahnuť Windows 10?

ako stiahnuť windows10Mimo poradia a číslovanie, tak už to tu občas býva – Windows 10 Microsoft uvoľnil 29. júla 2015 a ak máte Windows 7 alebo Windows 8 / 8.1 tak by malo byť veľmi ľahké si nový Windows 10 stiahnuť – dorazí “cez” Windows Update. Hoci stiahnuť nejaké tie 3 GB dát nemusí byť až tak ľahký a rýchly úkon. Poradíme vám ako stiahnuť nový Windows 10?
Data s týmto novým operačným systémom už môžu pre vás čakať na stránke Windows Update najmä ak ste si “rezervovali” Windows 10 cez onen trochu otravný a zbytočný prídavok, ktorý Microsoft nadelil do všetkých počítačov. Ak zatiaľ vo Windows Update nečakajú, tak sa nečudujte – Microsoft všetko púšťa postupne.

windows10Môžete si prípadne chcieť stiahnuť ISO image pre vypálenie na DVD alebo vytvorenie USB disku – https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10. Na DVD sa vám vojde vcelku bez problémov, na USB budete potrebovať disk s aspoň 4 GB. Na inštaláciu z tohto média budete potrebovať váš Windows Product Key.

Nezabudnite, Windows 10 je zadarmo len pre užívateľov majúci (legálne) zakúpený Windows 7 či Windows 8.

Pár praktických poznámok


Ak chcete z USB / DVD vykonať upgrade a zachovať dáta aj aplikácie, tak nezabudnite, musíte si pripraviť správny Windows 10 – tj. Napríklad slovenský ak máte slovenský Win7 / 8, alebo naopak anglický. Hrať úlohu bude aj to, či máte 32/64 bitovú verziu (32 bitová verzia sa tiež stiahne podstatne svižnejšie ako 64 bitová).

Neviete ako zistiť Product Key k vášmu Windows?

Predovšetkým, Product Key nie je to isté čo Product ID, ktoré môžete ľahko vidieť v Nastaveniach Systému. V niektorých prípadoch zistiť nepôjde, respektíve dostanete univerzálny OEM Product Key, ktorý nie je možné použiť – v takom prípade budete musieť nájsť dokumentáciu od počítača a niekde v nej bude skutočný Product Key.

Ďalšou možnosť, ktorá ale nie vždy vedie k výsledkom, je otvoriť príkazový riadok (cmd.exe) a spustiť “WMIC path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey” (to v tých úvodzovkách).

Variantom ešte je “PowerShell” (Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’). OA3xOriginalProductKey “(to sa tiež spúšťa v príkazovom riadku).

Máte stiahnutý Windows 10?


Na čo si dať pozor pred i po aktualizácii sa dozviete v tomto článku , nájdete tam aj dlhý súhrn tipov a postrehov k vlastnej aktualizácii a po aktualizácii.

Ako stiahnuť Windows 10?
5 (99.62%) 52 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lepidlo odstranenie

Ako odstrániť lepidlo z porcelánu?

Porcelán môže mať nielen estetickú, ale aj historickú hodnotu. Preto sa pri rozbití jednotlivé časti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *