Návody

Ako stiahnuť Windows 10?

ako stiahnuť windows10Mimo poradia a číslovanie, tak už to tu občas býva – Windows 10 Microsoft uvoľnil 29. júla 2015 a ak máte Windows 7 alebo Windows 8 / 8.1 tak by malo byť veľmi ľahké si nový Windows 10 stiahnuť – dorazí „cez“ Windows Update. Hoci stiahnuť nejaké tie 3 GB dát nemusí byť až tak ľahký a rýchly úkon. Poradíme vám ako stiahnuť nový Windows 10?
Data s týmto novým operačným systémom už môžu pre vás čakať na stránke Windows Update najmä ak ste si „rezervovali“ Windows 10 cez onen trochu otravný a zbytočný prídavok, ktorý Microsoft nadelil do všetkých počítačov.

Ak zatiaľ vo Windows Update nečakajú, tak sa nečudujte – Microsoft všetko púšťa postupne.

windows10Môžete si prípadne chcieť stiahnuť ISO image pre vypálenie na DVD alebo vytvorenie USB disku – https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10.

Na DVD sa vám vojde vcelku bez problémov, na USB budete potrebovať disk s aspoň 4 GB.

Na inštaláciu z tohto média budete potrebovať váš Windows Product Key.

Nezabudnite, Windows 10 je zadarmo len pre užívateľov majúci (legálne) zakúpený Windows 7 či Windows 8.

Pár praktických poznámok k Windows 10

Ak chcete z USB / DVD vykonať upgrade a zachovať dáta aj aplikácie, tak nezabudnite, musíte si pripraviť správny Windows 10 – tj.

Napríklad slovenský ak máte slovenský Win7 / 8, alebo naopak anglický. Hrať úlohu bude aj to, či máte 32/64 bitovú verziu (32 bitová verzia sa tiež stiahne podstatne svižnejšie ako 64 bitová).

Neviete ako zistiť Product Key k vášmu Windows?

Predovšetkým, Product Key nie je to isté čo Product ID, ktoré môžete ľahko vidieť v Nastaveniach Systému.

V niektorých prípadoch zistiť nepôjde, respektíve dostanete univerzálny OEM Product Key, ktorý nie je možné použiť – v takom prípade budete musieť nájsť dokumentáciu od počítača a niekde v nej bude skutočný Product Key.

Ďalšou možnosť, ktorá ale nie vždy vedie k výsledkom, je otvoriť príkazový riadok (cmd.exe) a spustiť „WMIC path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey“ (to v tých úvodzovkách).

Variantom ešte je „PowerShell“ (Get-WmiObject -query ‚select * from SoftwareLicensingService‘). OA3xOriginalProductKey „(to sa tiež spúšťa v príkazovom riadku).

Máte stiahnutý Windows 10?

Na čo si dať pozor pred i po aktualizácii sa dozviete v tomto článku , nájdete tam aj dlhý súhrn tipov a postrehov k vlastnej aktualizácii a po aktualizácii.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button