Ako si vybrať

Ako si vybrať svadobné šaty?

rôzne svadobné šatyLuxusné svadobné šaty, moderné svadobné šaty, jednoduché svadobné šaty, z požičovne, alebo na mieru? Každá nevesta chce byť aspoň raz v živote princezná. A práve svadba je udalosť v živote ženy, vďaka ktorej si môže takýto sen splniť. Ak si neviete s výberom svadobných šiat rady a hľadáte vodítka, ktoré by vám pomohli si ich vybrať, vyskúšajte moje rady. Dúfam, že vám pri výbere svadobných šiat pomôžu.

Čo treba na správny výber svadobných šiat

Odkiaľ chcete mať svadobné šaty?

Rozhodnite sa, či chcete mať svadobné šaty z požičovne, alebo ich chcete mať ušité. Pokiaľ chcete mať svadobné šaty ušité na mieru, oslovte krajčírku 6 mesiacov pred svadbou. Zvážte, ako by svadobné šaty mali vyzerať.

Buďte praktické a spočítajte si, čo vás vyjde lacnejšie – šaty ušité pre viaceré,  svadobné šaty z požičovne alebo svadobné šaty len na jedno použitie?

Príprava pred výberom svadobných šiat

Skôr ako vyrazíte do obchodu, zožeňte si všetky možné časopisy s módou a svadobnými šatami. Nezaujímajte sa pritom o to, či to sú časopisy tohtoročné alebo dvadsať rokov staré. Zaujímajte sa o to, čo vás na šatách zaujalo.

Vezmite nožnice a začnite strihať. Vytvorte si denník vašich snových šiat. Zožeňte si rodinné svadobné fotografie a zauvažujte, či sa vám niektoré šaty páčili.

Ako nájsť dobrý svadobný salón?

Spýtajte sa svojich kamarátok, príbuzných, ktorý salón by vám odporučili. Ak ich je viac, nevadí, pokojne ich obíďte všetky.

Deň výberu svadobných šiat

svadobný salón a rôzne druhy šiatDeň, kedy si idete vyberať svoje šaty snov. Vezmite so sebou denník a kamarátku, ktorej plne dôverujete.

Okrem toho to by ste mali mať na sebe aj spodnú bielizeň, pančuchy a topánky podobného štýlu, aké budete mať na svadbe.

U topánok ide hlavne o veľkosť topánok a výšku podpätku. To preto, aby špičky nevykukovali zo šiat a šaty sa následne ani neplantali, či neboli príliš krátke.

Obliekanie sa do svadobných šiat

ako si správne vybrať pekné šaty na svadbuSkôr, než si oblečiete prvé šaty, ujasnite si s pani zo salónu, do akej cenovej hladiny sú pre vás šaty prijateľné.

Pani zoznámte so svojou predstavou šiat, ale aj cez ňu neváhajte vyskúšať všetky šaty, ktoré budú k dispozícii. Je dôležité, aby ste vyskúšali svadobné šaty rôznych strihov, štýlov a výstrihov.

Neriaďte sa tu ani tak módou, ale tým, čo najlepšie lichotí vašej postave a v ktorých sa cítite najlepšie.

Farbu šiat vyberajte nielen podľa toho, akú farbu máte radi, ale aj podľa toho, ktorá farba vám naozaj svedčí. Aj tými najluxusnejšími šaty si môžete uškodiť, ak zvolíte zlú farbu.

Než si šaty vyskúšate, najprv si šaty pozrite na stojane, ak sa vám absolútne nepáčia už tam, nie je žiaden dôvod prečo by ste ich mali skúšať. Zázračnú zmenu čakať nemôžete.

Koľko svadobných šiat treba vyskúšať?

Nezúfajte, aby nevesta našla svoje snové šaty, hovorí sa, že je potrebné vyskúšať okolo 17 svadobných šiat. Ja toto tvrdenie môžem potvrdiť, sadli mi až tie predposledné – šestnáste.

Svadobné šaty skúšajte tým spôsobom, že všetky odskúšané svadobné šaty rozdelíte na dve kôpky: „Nie“ a „možno“. Kôpku NIE okamžite dajte preč a kôpku možno vyskúšajte ešte raz. Možno až sa vám výber takto zúži budete mať uľahčené rozhodovanie. Týmto spôsobom zúžte výber až na troch favoritov, ktorých si dôkladne prezrite zblízka.

Páčia sa vám všetky doplnky a detaily? Sú vskutku tak pevne prišité, aby prežili aj skok s padákom? Ak máte naplánovanú nejakú živšiu svadbu a šaty sú príliš krehké a nie sú určené na živšiu svadbu, radšej ich dajte bokom.

Tipy ako si vybrať svadobné šaty

Pre svojho konečného favorita sa nerozhodujte okamžite. Obíďte všetky salóny a až potom sa rozhodnite, ktoré boli pre vás tie najlepšie.

Pri výbere šiat je nutné počítať s tým, že niektoré šaty môžu byť už na váš daný svadobný deň rezervované, a preto je celkom dôležité v salóne spomenúť dátum svadby. Aj to trochu zúži ponuku šiat.

Je nutné počítať so skutočnosťou, že po výbere svadobných šiat budete musieť v salóne zaplatiť nejakú zálohu. Zvyčajne to býva 50%.

Aj keď ide o šaty požičané, je dobré sa dohodnúť na nejakej predsvadobnej skúške, ktorá zaistí prípadné krajčírske úpravy.

Nezabudnite na svadobné doplnky – čelenka, závoj, šperky a tak ďalej.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button