Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať 3D tlačiareň?

Ako vybrať 3D tlačiareň?

ako si vybrať 3D tlačiareň3D tlačiarne sú úplne revolučné a fenomenálne technológie, ktoré nám umožňujú vytvoriť akýkoľvek 3D objekt. Veľmi dlhú dobu boli 3D tlačiarne veľmi drahé a ich technológia nebola tak pokročilá, ako je tomu teraz. Hlavný výber tlačiarne by mal byť orientovaný podľa použitia, pretože osobné 3D tlačiarne sú dostupné v cenovej relácii niekoľko tisíc eur, tak veľké priemyselné 3D tlačiarne sú 10 krát aj 100 krát drahšie. 3D tlačiarne vyberajte predovšetkým podľa technológie a použitia tlačiarne. Akú 3D tlačiareň vybrať? Pár tipov nájdete v nasledujúcom článku.

SLA 3D tlačiarne


Jedná sa o 3D tlačiarne staršieho typu technológie, používané predovšetkým v USA. Princípom je vytvrdzovanie tekutého materiálu laserom. Pamätajte, že sa jedná o zastaranú technológiu 3D tlače.

SLS tlačiarne

rôzne druhy 3D tlačiarneOpak SLA tlačiarne, princíp 3D tlače je rovnaký, ale nevytvrdzuje sa tekutý materiál, ale prášok. Ide o najmodernejšie a najrozšírenejšie tlačiarne. Materiál je tu veľmi lacný, ale obstarávacie náklady sú veľmi vysoké. Možno vytvoriť akékoľvek štruktúry, používateľ je obmedzený iba vlastnou fantáziou.

ZCORP

Tlačiarne, ktoré nanášajú vrstvu prášku, ktorý sa spája spojivom z tlačovej hlavy. Je tu menšia kvalita tlače, ale modely môžu byť aj farebné.

LOM


Zle dostupná technológia založená na pokladaní vyrezávaných vrstiev na seba. Vzhľadom k hrúbke vrstvy, ktorá je 0,165 mm, je možné dosiahnuť veľmi kvalitný povrch.

FDM

prierez 3D tlačiarňouTechnológia založená na využití 2 rozdielnych materiálov, jeden je tavný a druhý je podporný. V jednotlivých vrstvách sa nanáša vždy vrstva tavného a potom vrstva podporného materiálu. Výsledné modely sú hrubé a s nekvalitným povrchom.

Polyjet MATRIX

Technológia založená na vytvrdzovaní hmoty prostredníctvom UV lampy. Veľmi kvalitné tlačiarne s takmer najlepšou kvalitou na povrchu modelu.

MULTIJET MODELING

Tlačiareň vytláča roztavený vosk, využíva sa tu rozdielna teplota topenia vosku. Materiály sú tu opäť dva, pre modelovanie a podporu.

Digital light protection


Opäť technológia založená na UV žiarení na materiál, jedná sa o jednu z najpresnejších technológií 3D tlače.

Ďalšie technológie

Technológií 3D tlače je veľmi veľa, avšak pre bežných užívateľov sú úplne nedostupné vzhľadom k cene. Technológia sa tiež rozvíja a každým rokom možno sledovať nové rozdelenie a aj nové modely.

Ako vybrať 3D tlačiareň?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať krabičkovú diétu

Ako si vybrať krabičkovú diétu?

Veľa ľudí si dáva novoročné predsavzatia, medzi ktoré najčastejšie patrí chudnutie. Najrôznejšie zaručené diéty väčšinou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *