CestovanieNávody

Ako si užiť Vianoce na horách?

Vianoce na horáchPredstava o strávených Vianoc niekde inde, je určite romantická, ale rozhodnutie odísť cez tieto tradičné sviatky inam, nie je také jednoduché. Zvlášť, keď sme vždy na Vianoce sedeli v obývačke pri ozdobenom stromčeku, pozerali Perinbabu atď.. Ak nechcete prísť o časť klasických prežitkov, choďte na hory. Buď u nás doma, alebo ak chcete spoznať aj iné zvyky, zamierte na európske hory. Iná možnosť je napríklad Severná Amerika. Keď chcete ísť do hôr, zvážte aj ostatných členov rodiny. Možno sa rozhodnete si požičať chatu od kolegov v práci, ale tým pádom odsudzujete manželku k neustálemu vareniu. Čo je teda tá najlepšia možnosť? Ako si užiť Vianoce na horách?

Kam na hory cez Vianoce?

VianoceRozhodnutie stráviť Vianoce na horách by malo spadať do rodiny, kde lyže  alebo snowboard jazdia pravidelnejšie.

Pre debutantov by to nebolo dobré, pretože niektoré služby v strediskách sú počas Vianoc potlačené (napr. lyžiarske školy).

Rozhodnutie, kam ísť, je dôležité. Záleží totiž na tom, akí skúsení ste lyžiari a či by ste tento sviatočný čas chceli tráviť v známom prostredí, alebo môže padnúť rozhodnutie ísť niekam do neznáma.

Zistite si viac informácií

Navštívte cestovnú kanceláriu alebo sa poinformujte cez internet. Vyberte miesto, kam chcete ísť. Je tu možnosť Last minute, ale to je trochu riskantné, najmä vtedy, ak máte väčšiu rodinu.

Nie vždy je isté, či sa takto dočkáte svojich vysnívaných Vianoc.

Ako so sebou zobrať darčeky

Ak ste už všetko zariadili, pravdepodobne vám prídu na um vianočné darčeky. Pokiaľ ste viazaní batožinou, môžete sa s majiteľmi vášho ubytovania dohodnúť, že dávku priveziete vopred alebo neskôr.

Pokiaľ je možnosť cestovania autom, určite ho odporúčame, pretože darčeky musia byť pod stromčekom načas a vo vlastnom nie ste viazaní batožinou.

Aby ste aj cez Vianoce na horách v cudzine mysleli na váš domov, určite si so sebou pribaľte nejaké tie domáce delikatesy. Samozrejme, horské chaty na zimu väčšinou bývajú vybavené jedlom, takže to nemusíte zas preháňať.

Strávte Vianoce s vašimi drahými

dovolenka na horáchVianoce na horách, ako aj každé iné, si vychutnáte najlepšie vtedy, ak ich budete prežívať so svojimi najbližšími a v porozumení. Práve v tieto dni sa prispôsobujte jeden druhému.

Pokiaľ maminu bolí noha a dnes nemôže ísť lyžovať, prispôsobte sa jej a zostaňte s ňou. Na chatách sú možnosti ako hranie spoločenských hier, rodinné spievanie alebo čítanie vianočných rozprávok. Vlastne tu môžete robiť všetko, čo by ste mohli aj doma.

Skúste v tieto dni menej pozerať televíziu a skôr sa intenzívne venovať jeden druhému. Treskúca zima za oknom a rodina spolu v teple, je predsa romantická predstava.

Vianoce strávte bezstarostne

Najväčšou výhodou takto strávených Vianoc je bezstarostnosť. Takto nemusíte umývať okná. Stačí len upiecť niečo tradičné a dobré a ozdobiť stromček.

Samozrejme, všetko závisí od toho, kde ste ubytovaní. Doma v každom prípade nechajte všetky starosti, ako napríklad hypotéku a pod..

Len nezabudnite na kvety alebo domáce zvieratá. Určite existuje niekto, kto sa vám doma o ne postará. Požiadajte o to svoju svokru či strýka a potom už len premýšľajte o sebe a vašej rodine.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button