Cestovanie

Ako si užiť Škótsku nížinu v Anglicku?

ako si užiť škótsku nížinu v anglickuAk sa rozhodnete navštíviť Škótsku nížinu v Anglicku, tak tu nájdete krásne borovicové lesy, vresoviská, ktoré na severe v Anglicku prechádzajú v zelenšiu a pokojnejšiu vidiecku krajinu.

Jedburgh Abbey

Krásne opátstvo z 12. storočia, ktoré sa tiež nachádza v Anglicku. Tunajšie múzeum obsahuje staré plastiky z obdobia 12. storočia.

Dryburgh Abbey

Leží v údolí rieky Tweed, kde môžete obdivovať kláštornej budovy.

Kelso Abbey

Kúsok za mestom stojí hrad Floors, obrovské panské sídlo postavené v štýle hradu.

Glasgow

glasgowNámestím dominujú komunálne budovy, zvlášť City Chambers. Ulica St. Vincent Street je lemovaná viktoriánskymi budovami. Navštívte adresu Buccleuch Street 145, kde je bytovka Tenement House z roku 1892.

Na rohu ulíc Scott Street a Renfrew Street sa nachádza umelecká škola, ktorá je považovaná za majstrovské dielo navrhnuté Charles Rennie Mackintosh.

Ďalej je tu katedrála sv. Munga, ktorá má interiér stredovekej katedrály. Glasgow je tiež plné múzeí – Museum of Transport, Hunterian Art Gallery a iné.

Edinburgh

edinburghJe výnimočné mesto. Začnite na Edinburskom hrade. Hradby vám ponúknu výhľad do oblasti Škótske nížiny, tiež si môžete prezrieť kobky pre väzňov alebo veľký obliehací kanón.

Navštívte tiež Kráľovský palác. A rozhodne si nenechajte ujsť niektorý z Edinburských festivalov.

Tip ako si užiť Škótsku nížinu

Ďalšie zaujímavé miesta: zátoka Forth, East Neuk v grófstve Fife.

Pozrite sa aj na článok: Ako si užiť južné Anglicko?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button