Ako si užiť Káhiru?

hlavné mesto Egypta - KáhiraKáhira je hlavné mesto Egypta, kultúrne centrum arabského sveta a najľudnatejšie mesto afrického kontinentu. Najstaršie časti mesta ležia ďalej od rieky, naopak pri Nílu sa týčia moderné mrakodrapy a luxusné hotely. Ak sa chystáte na návštevu a chcete si užiť Káhiru so všetkým, čo k tomu patrí, prečítajte si nasledujúci článok.


Čo je potrebné, ak si chcete užiť Káhiru:

  • mapa
  • sprievodca
  • pas

Rezervujte si ubytovanie

V meste sa nachádza mnoho lacných hotelov aj hostelov pre mladých. Pre viac informácií navštívte www.hostelbookers.com alebo booking.com.

Ak nemáte zabezpečený transfer do hotela, možno využiť služby minibusov, taxíkov alebo autobusov.

Buďte tiež veľmi opatrní

Pretože miestni vodiči nedodržiavajú takmer žiadne dopravné predpisy a platí zásada, že silnejší vyhráva. Autobusy sú v zlom technickom stave, o klimatizácii si môžete nechať zdať. Neďaleko centrálneho námestia Midan Tahrir sa nachádza centrálna autobusová stanica, z ktorej odchádzajú spoločnosti El Gouna a Super Jet do Hurghady a Super Jet do Sharm el Sheikhu.

Lístky si môžete zakúpiť v hlavnej budove. Autobusy odchádzajú približne každú hodinu od skorých ranných do neskorých nočných hodín. Káhirské metro je prekvapivo celkom čisté a upratané. Pokiaľ ale pôjdete v špičke, obrňte sa trpezlivosťou.


Prvá vec, na ktorú si každý spomenie

Keď sa povie, že Káhira je Egyptské Múzeum je otvorené denne od 9.hod. do 17. hod. s výnimkou ramadánu, kedy je návštevná doba len do 15. hod.

Ako si užiť Káhiru - Egyptské múzeumVstupné je 50 eg. libier za dospelú osobu. V múzeu sa nesmie fotiť ani filmovať.

Preskúmajte Islamskú časť Káhiry

Citadela, jedno z najobdivuhodnejších miest v Káhire, je stredoveká pevnosť stavaná od konca 12. storočia na obranu proti križiackym vojskám. Ďalej tu môžete navštíviť mešitu Ar-Rífáího z 19. storočia a mešitu sultána Hasana, jednu z najznámejších v meste.

Vydajte sa do púšte preskúmať pyramídy

Gíza je časťou mesta Káhira rozkladajúca sa na západnom brehu Nílu. Tým najznámejším z Gízy sú tri veľké pyramídy. Za vstup do komplexu zaplatíte 50 EL (egypt.liber) a ďalej sumu 100 LE + 30 LE + 20 LE za vstup do jednotlivých pyramíd.

Pozostatky starovekého Ríma

trhovisko v KáhireUžiť Káhiru si môžete aj prostredníctvom pozostatkov rímskych pamiatok. Navštívte Rímsku pevnosť, ktorá sa nachádza priamo oproti metru.

Trhovisko

Ak si chcete užiť Káhiru a popritom nakúpiť, určite navštívte svetovo známe káhirské trhovisko a kúpte si domov nejaký ten suvenír.

Vydajte sa do Sakkáry

Len 25 km južne od Káhiry, môžete sem cestovať napríklad aj taxíkom, autobusom alebo na ťave. Ide o rozsiahle pohrebisko využívané memfickými vládcami v období Starej ríše. Dnes je to predovšetkým najväčšie archeologické nálezisko v Egypte.


Mohlo by vás zaujímať

Ako sa dostať na Swechat

Možnosti dopravy na letisko Schwechat

Dovolenková sezóna sa blíži a s ňou aj cesty do zahraničia. Pre veľa Slovákov je vstupnou bránou …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.