Cestovanie

Ako si užiť Káhiru?

hlavné mesto Egypta - KáhiraKáhira je hlavné mesto Egypta, kultúrne centrum arabského sveta a najľudnatejšie mesto afrického kontinentu. Najstaršie časti mesta ležia ďalej od rieky, naopak pri Nílu sa týčia moderné mrakodrapy a luxusné hotely. Ak sa chystáte na návštevu a chcete si užiť Káhiru so všetkým, čo k tomu patrí, prečítajte si nasledujúci článok.

Čo je potrebné, ak si chcete užiť Káhiru:

  • mapa
  • sprievodca
  • pas

Rezervujte si ubytovanie

V meste sa nachádza mnoho lacných hotelov aj hostelov pre mladých. Pre viac informácií navštívte www.hostelbookers.com alebo booking.com.

Ak nemáte zabezpečený transfer do hotela, možno využiť služby minibusov, taxíkov alebo autobusov.

V Káhire buďte tiež veľmi opatrní

Pretože miestni vodiči nedodržiavajú takmer žiadne dopravné predpisy a platí zásada, že silnejší vyhráva.

Autobusy sú v zlom technickom stave, o klimatizácii si môžete nechať zdať. Neďaleko centrálneho námestia Midan Tahrir sa nachádza centrálna autobusová stanica, z ktorej odchádzajú spoločnosti El Gouna a Super Jet do Hurghady a Super Jet do Sharm el Sheikhu.

Lístky si môžete zakúpiť v hlavnej budove. Autobusy odchádzajú približne každú hodinu od skorých ranných do neskorých nočných hodín. Káhirské metro je prekvapivo celkom čisté a upratané. Pokiaľ ale pôjdete v špičke, obrňte sa trpezlivosťou.

Prvá vec, na ktorú si každý spomenie

Keď sa povie, že Káhira je Egyptské Múzeum je otvorené denne od 9.hod. do 17. hod. s výnimkou ramadánu, kedy je návštevná doba len do 15. hod.

Vstupné je 50 eg. libier za dospelú osobu. V múzeu sa nesmie fotiť ani filmovať.

Preskúmajte Islamskú časť Káhiry

Ako si užiť Káhiru - Egyptské múzeumCitadela, jedno z najobdivuhodnejších miest v Káhire, je stredoveká pevnosť stavaná od konca 12. storočia na obranu proti križiackym vojskám.

Ďalej tu môžete navštíviť mešitu Ar-Rífáího z 19. storočia a mešitu sultána Hasana, jednu z najznámejších v meste.

Vydajte sa do púšte preskúmať pyramídy

Gíza je časťou mesta Káhira rozkladajúca sa na západnom brehu Nílu. Tým najznámejším z Gízy sú tri veľké pyramídy. Za vstup do komplexu zaplatíte 50 EL (egypt.liber) a ďalej sumu 100 LE + 30 LE + 20 LE za vstup do jednotlivých pyramíd.

Pozostatky starovekého Ríma

trhovisko v KáhireUžiť Káhiru si môžete aj prostredníctvom pozostatkov rímskych pamiatok.

Navštívte Rímsku pevnosť, ktorá sa nachádza priamo oproti metru.

Trhovisko v Káhire

Ak si chcete užiť Káhiru a popritom nakúpiť, určite navštívte svetovo známe káhirské trhovisko a kúpte si domov nejaký ten suvenír.

Vydajte sa do Sakkáry

Len 25 km južne od Káhiry, môžete sem cestovať napríklad aj taxíkom, autobusom alebo na ťave. Ide o rozsiahle pohrebisko využívané memfickými vládcami v období Starej ríše.

Dnes je to predovšetkým najväčšie archeologické nálezisko v Egypte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button