CestovaniePrečo

Prečo navštíviť Sardíniu? A kľudne aj toto leto?

Už máte dovolenkové plány na toto leto? Alebo ešte ani neviete, do akej destinácie zavítate? Ak patríte do druhej skupiny, čo takto zavítať na Sardíniu? Ak ste na tomto talianskom ostrove ešte nikdy neboli, prezradíme vám, prečo by ste to už toto leto mali napraviť.

Prečo navštíviť Sardíniu
Zdroj obrázka: Autor: Stefano Zaccaria / Shutterstock.com

Najkrajšie pláže v Európe a zaujímavá história

Viete aký prívlastok má Sardínia? Karibik Stredomoria. A takéto označenie si rozhodne zaslúži. Ak by sme mali vybrať destináciu, ktorá má tie najkrajšie pláže v Európe, Sardínia by bola jasným favoritom.

Iste, pri zostavovaní rebríčka top jednotlivých pláží Európy by sme sa o jednotlivých pozíciach mohli doťahovať, ale keby chceme porovnávať destinácie ako celok, Sardínia by zvíťazila. Nádherné pláže a azúrové more sú tak často dôvodom číslo 1, prečo vyraziť na dovolenku na Sardíniu.

Pláže a ďalšie prírodné krásy Sardínie sú celkom iste lákadlom pre všetkých, ktorí si dovolenkovú destináciu vyberajú podľa toho, aké krásne pláže ich tam čakajú. A čo milovníci histórie? Aj pre nich má Sardínia niečo fascinujúce.

V období od 18. stor. p. n. l. do 2. stor. n. l. obývala Sardíniu nuragská civilizácia, ktorá po sebe zanechala takzvané nuragy, pre túto civilizáciu typické kamenné veže tvaru zrezaného kužeľa. Na ostrove ich je niekoľko tisíc. Koľko ich zvládnete preskúmať?

Výnimočné jedlo a káva

Keďže Sardínia je časťou Talianska, medzi dôvody, prečo ju navštíviť, zákonite patrí aj jedlo. Vo všeobecnosti sa dá o strave na Sardínii povedať to, čo o strave v celom Taliansku: ide o jednoduchú kuchyňu, ktorá je však aj napriek tomu rôznorodá a hlavne výnimočne chutná.

Samozrejme, nejaké regionálne odlišnosti sa nájdu, ale chutiť vám bude celkom určite. A čo je v Taliansku nemenej populárne ako dobré jedlo? No predsa konzumácia a predaj kávy, ktorá je aj na Sardínii fantastická.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button