Cestovanie

Ako si užiť Tirolsko po celý rok?

dovolenka v tirolskuTirolsko si väčšina ľudí spája s lyžovaním, pretože sa v tejto oblasti schádzajú lyžiari z celej Európy, avšak miestnu krajinu aj zvyky si možno užívať nielen v zimnom období, ale prakticky po celý rok. Či už sa sem vydáte v akejkoľvek sezóne, tak môžete byť príjemne prekvapení. Pre Slovákov je veľkou výhodou to, že majú Rakúsko hneď po boku, a tak tam možno ľahko cestovať ako autom, tak napríklad aj autobusom od nejakej cestovnej kancelárie.

Tirolsko v zime

Centrom Tirolska je Innsbruck, ktorý je aj centrom kultúry a smerom od neho sa nachádza veľké množstvo lyžiarskych stredísk. Ak idete do Tirolska lyžovať, tak je výber veľmi individuálny, všetky zjazdovky a strediská sú si veľmi podobné a pri výbere možno len ťažko urobiť chybu.

V celom Tirolsku sa celkom nachádza okolo 80 lyžiarskych stredísk, ktoré dohromady ponúkajú okrem skvelých zážitkov 5200 kilometrov zjazdoviek.

Tirolsko nielen v zime

Tirolsko a lyžovačkaNa Tirolsko sa nepozerajte iba ako na zimnú destináciu, je obzvlášť pekné predovšetkým koncom jari a v lete, kedy tu všetko kvitne a počasie je tu ako stvorené pre dlhé túry.

Horská turistika by vás mala dostať až na juh krajiny, kde sa nachádzajú slávne Dolomity.

Príroda je tu tak krásna, že patrí aj do zoznamu UNESCO. Ak sa chystáte vyraziť na turistiku v zime alebo skoro na jar, tak si prichystajte bežky alebo snežnice.

Ak sa vydáte neskôr, budú vám pokojne stačiť iba kvalitné topánky.

Nakupovanie v Tirolsku

výlet do tirolskaNa čo sa môžete tešiť po celý rok sú nákupy. Tirolsko je známe tým, že sa tu usporadúvajú tradičné trhy, tak ponúknu veľa remeselných výrobkov a ručných prác, od kožených až po drevené výrobky.

Nakúpite tu predovšetkým obľúbené výrobky z kože, skla, vlneného súkna alebo filc.

Prekvapia vás tu sedliacke trhy, ale aj obchodné domy.

Kultúrne podujatia v Tirolsku

Pokiaľ chcete v tejto oblasti načerpať skvelú atmosféru, tak sa vydajte na Fašiangový sprievod masiek, ale najprv sa uistite, že sa daný rok koná, pretože sa to opakuje každé 3-4 roky.

Z ďalších tradícií sa môžete tešiť na slávnostné zháňanie dobytka, tradičné horské vatry a jarné Gauderfest.

Tradičná Tirolská kuchyňa

Samozrejmosťou by mala byť tradičná tirolská kuchyňa, ktorá obsahuje jedlá, ktoré sa už stáročia pripravujú rovnakým spôsobom. Je vhodné si najprv obstarať sprievodcu, aby ste vedeli, čo všetko máte ochutnať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button