Cestovanie

Ako si užiť Benátky?

vylet do benatokBenátky sú hlavným mestom severotalianskej oblasti Benátsko. Je to ostrovné mesto. Jeho historické jadro sa nachádza na plytkej lagúne, novšia časť mesta bola potom vybudovaná na rozsiahlom brehu. Kedysi to bolo stredisko sklárstva a obchodná veľmoc. Benátky majú podstatný historický, kultúrny, spoločenský i administratívny význam. Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo cez mesto. Spája budovu hlavnej stanice a prístavu s historickým námestím svätého Marka a centrom mesta.

Čo je potrebné ak si chcete užiť Benátky:

Vyberte si správne obdobie na návštevu Benátok

Ak chcete navštíviť Benátky a vyhnúť sa najväčšiemu turistickému ruchu je najlepšie obdobie koniec zimy a alebo začiatok jari.

Najviac turistov potom navštevuje Benátky v období Veľkej noci a začiatkom jesene. Pekné ubytovanie v Benátkach nájdete na stránke booking.com

Rezervujte si letenky

Najlepšie urobíte, ak si letenky rezervujete nejaký čas dopredu na internetových stránkach so zľavnenými ponukami.

benatky namestieVydajte sa do štvrti San Marco. Táto štvrť je pokladaná za srdce Benátok. Je nielen sídlom právnych a politických inštitúcií, ale aj nákupnou zónou s mnohými obchodmi, luxusnými hotelmi a reštauráciami. Na námestí sv. Marka môžete obdivovať historické budovy, pamätníky, múzeá, ale aj paláce a kostoly.

Rozhodne navštívte slávnu Gallerii dell’Accademia, kde sa nachádza najväčšia zbierka benátskeho umenia vôbec, a galériu moderného umenia Peggy Guggenheim.

Dóžov palác

dovolenka v benatkachTento gotický palác bol nielen domovom dóžu a jeho rodiny, ale tiež sídlom vlády. Toto sídlo, kde zasadala Veľká rada a Senát bolo postavené v 12. stor. a neskôr bolo niekoľkokrát prestavované. Fasády tohto elegantného paláca sú tvorené z bieleho vápenca a ružového mramoru.

Prejdite sa štvrtí Castello. Je to najrozľahlejšia štvrť, skladá sa z mnohých ulíc, ktoré ponúkajú príjemné rozptýlenie.

Pre prekrásny výhľad na lagúnu sa vydajte na Ponte degli Scalzi. Tento most je 40 metrov dlhý a 7 metrov vysoký, poskytuje sa z neho krásny výhľad na lagúnu a mesto.

Prejdite sa po kanáli Grande

Hemží sa tu nielen veľké množstvo výletných lodí, ale aj vodné taxi, gondoly a vaporetty, ktoré vás prevezú nielen po Veľkom kanáli, ale zabezpečia tiež dobré spojenie s mestom a ostrovmi v lagúne za rozumnú cenu

Pokiaľ Vám ostane čas vydajte sa na prieskum okolitých ostrovčekov ako je napríklad Mazzorbo, Torcello a Burano.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button