Cestovanie

Ako spoznať Nový Zéland?

Je málo miest na svete, ktoré by oplývalo toľkými prírodnými krásami ako Nový Zéland. Táto krajina Pána prsteňov, známa pre svoju horskú krajinu, má mnoho jazier so zrkadlovo pokojnou vodou, stále zelené národné parky aj nádherné pobrežie lemované väčšinou piesočnými plážami, ale aj príjemné podnebie. To všetko robí z Nového Zélandu vysnívaný kút na Zemi, ktorý túži navštíviť nejeden turista.

Letenky na Nový Zéland

Kúpte si letenku v dostatočnom predstihu, napríklad pomocou internetových stránok, kde vám pomôžu nájsť všetky možné lety a ich ceny. Cieľovými miestami na Novom Zélande sú mestá Chrischur alebo Auckland.

Za prácou na Nový Zéland

Príležitostí k poznaniu Nového Zélandu je okrem iného aj práca. Cez agentúry je možné získať pracovné vízum a legálne tu pracovať po dobu až 15 mesiacov.

Budete mať možnosť si zarobiť nejaké peniaze pri úkolovej práci, väčšinou pri česaní ovocia, a vo voľnom čase potom spoznať miestnu krajinu, mestá a ľudí.

Raj pre cestovateľov

Nový Zéland - mapaPo Novom Zélande sa dá cestovať aj bez cestovných agentúr. Väčšina cestovateľov radia túto jedinečnú ostrovnú krajinu na popredné miesto vo svojich cestovateľských skúsenostiach.

Nový Zéland je ideálny pre lacné cestovanie, chodenie po horách a túlanie sa po buši. Je tu dokonalý systém Národných parkov, ktorý vytvára výborné podmienky pre individuálnych turistov.

Môžete využiť hustú sieť lacných prírodných kempov zariadených všetkým potrebným.

Pohodlné cestovanie

Najlepšou formou cestovania a poznávania Nového Zélandu je zrejme obytná dodávka alebo obytný príves. Oboje si môžete buď kúpiť, alebo zapožičať.

Able Tasman

Poznávať Nový Zéland týmto spôsobom môžete krížom krážom. Sever ostrova je zrejme najteplejší, avšak na južnom ostrove je napríklad na jeho severnej strane Able Tasman, ktorý je známy dobrým počasím a zlatistými plážami. Hovorí sa, práve toto miesto je najteplejšie.

Cathedral Cove

Ďalším miestom hodným poznania je Cathedral Cove ponúkajúci skvelý odpočinok s horúcimi prameňmi a úchvatným ľadovcom Franz Josef.

Bungee jumping na Novom Zélande

ľadovec Franz Jozef Nový ZélandKomerčne začala táto aktivita prebiehať v 80. rokoch skokom z mosta Greenhithe Bridgev Aucklande. Bungee jumping má svoj pôvod v v antickom rituáli, keď bol považovaný za skúšku dospelosti.

Mladí muži museli svoju odvahu preukázať tým, že skočili z vyvýšenej drevenej platformy nad riekou, pričom mali okolo členka pripevnené lano (nie však také elastické, ako poznáme z dnešného bungee jumpingu, ale kožené).

V kocke

Nový Zéland je krajina s vyspelým priemyslom, vysokou životnou úrovňou v mnohých veľkých mestách, ale aj s neprebernými prírodnými krásami lákajúcimi k poznaniu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button