Návody

Ako si urobiť veľkonočné dekorácie?

veľkonočné dekorácie Návod ako si urobiť veľkonočné dekorácie. Veľká noc je pohyblivým sviatkom a preto sú každý rok v inú dobu. Oslavuje sa prvú nedeľu po prvom jarnom splne. To znamená po astronomickom začiatku jari, ktorý je 21.3. Niekedy teda pri tvorení veľkonočnej výzdoby sú k dispozícii jarné kvety, napučané vetvičky a svieža tráva, zatiaľ čo iné roky sú vďačné aj sušené rastlinné materiály a doplnky. Niekoľko nápadov na veľkonočné dekorácie nájdete v článku nižšie.

Čo budete potrebovať ak si chcete urobiť veľkonočné dekorácie:

  • škrupiny
  • vyfúknuté vajcia
  • suché rastliny
  • rôzne prírodné materiály
  • silnejší drôt alebo špajdle
  • tavná pištoľ
  • koráliky
  • viazací drôt

Výroba zapichovacích vajíčok

zapichovacie veľkonočné dekorácieDo okenných debničiek alebo kvetináčov s izbovými rastlinami si môžete ľahko vyrobiť zapichovacie dekorácie.

Potrebovať budete vyfúknuté vajcia, silnejší drôt, stuhu, lepidlo, koráliky a materiál na dekorovanie kraslíc.

Vajíčko ozdobte ľubovoľnou technikou, opletaním drôtom, bavlnkou, farbením, polepením obrázkami, servítkovou technikou, skrátka čímkoľvek, čo vás napadne. Jeden otvor po vyfúknutí zaslepte korálikom.

Do druhého zasuňte drôt alebo špajľu a pokvapkajte lepidlom, aby sa špajdľa spevnila. Nakoniec pod vajcia uviažte farebnú stužku.

Zapichovacie dekorácie môžete tiež použiť ako kyticu do vázy. Ako variáciu miesto vyfúknutého vajíčka na paličke pripevnite veľkonočné vykrojené cukrovinky.

Veľkonočný záhradný záhon

Ak vychádzajú veľkonočné sviatky na neskôr, môžete urobiť vonkajšie truhlíky. Z vychádzky z lesa si prineste polienko. Peknú farbu má borovica alebo breza. Poproste manžela, aby vám vyrezal otvor, do ktorého nasypete zeminu.

Polienko osaďte prvosienkami, hyacintmi, zakrpatenými tulipánmi alebo narcismi. Medzi ne môžete pichnúť vetvičky krútenej vŕby, vyššie uvedené zapochovacie dekorácie alebo korbáče.

Veľkonočný veniec na dvere

veniec na dvereZo suchých stebiel ciroku alebo tŕstia, ktoré nemusíte mať sušené, stačí ich nazbierať suché na jar okolo rybníka, uviažte pomocou viazacieho drôtu veniec na dvere.

Rastlinný materiál oväzujte okolo kruhu zo stočeného vŕbového prútia, alebo si vytvorte základ zo sena, trávy, brezových vetvičiek.

Pomocou tavnej pištole nalepte škrupiny a plstené kvety, alebo iné dekorácie. Tento prírodný veniec sa hodí na vráta alebo niekam do vonkajšieho prostredia. Sušina a plsť nezmení farbu ani po daždi.

Veniec z vyfúknutých vajíčok

Do interiéru si urobte veniec z vyfúknutých vajec a sušených alebo živých kvetov. Na silnejší drôt stočený do kruhu nalepte kraslice a dozdobte kvetinami.

Ak budete zdobiť živými kvetmi, medzi vajcia pripevnite hliníkový obal – napríklad od paštéty. Vložte do neho kúsok aranžovacej hmoty na živé kvety, navlhčite vodou a kvety tam napichajte. Na živé kvety je aranžovacia hmota zelená, na suché sivá.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prečítajte si aj
Close
Back to top button