Auto-motoNávody

Ako odstrániť žuvačku z čalúnenia sedačky v aute?

ako odstraniť žuvačku z čaluneniaŽuvačka, ktorá sa prilepí na čalúnenú sedačku v aute, ide ťažko odstrániť. Zvlášť vtedy, keď si ju hneď nevšimnete, prisadnete ju a žuvačka sa tak dokonale prilepí. Jej odstránenie potom vyžaduje určitú dávku trpezlivosti a umu. Ako odstrániť žuvačku z čalúnenia sedačky v aute?

Postup odstránenia žuvačky z čalúnenia

Na prilepenú žuvačku aplikujte čistiaci prostriedok, ktorý je určený na čalúnenie. Nechajte ho niekoľko minút pôsobiť, aby sa vsiakol do žuvačky.

Vezmite si ostrý nôž (pokojne aj kuchynský) a žuvačku začnite opatrne zoškrabovať. Je nutné si dať pozor na to, aby ste nepoškodili samotné čalúnenie.

Ak žuvačka stále dobre drží, naneste na ňu znovu čistiaci prípravok. Postup opakujte do tej doby, než bude žuvačka odstránená.

Aj po odstránení žuvačky na sedadle zostane nepekný fľak. Miesto bude navyše lepiť. Aby ste čalúnenie sedačky uviedli späť do pôvodného vzhľadu, bude potrebné ho vyčistiť.

Ideálne je, ak máte po ruke priemyselný vysávač na koberce a čalúnenie. Na neho nasadíte malý nástavec. Postihnuté miesto dôkladne prestriekate, vydrhnite kefou a vysajete.

parny čističDobrým riešením ako odstrániť žuvačku z čalúnenia je aj použitie parného čističa. Parný čistič je ideálny na odstraňovanie usadených nečistôt, mastnoty, špiny a vodného kameňa, zabíja baktérie.

Ďalšou výhodou je, že nepotrebujete žiadne ďalšie čistiace prostriedky, pretože funguje na princípe ekologického čistenia pomocou pary.

Čo je potrebné ak chcete odstrániť žuvačku z čalúnenia?

  • Čistiaci prostriedok na čalúnenie
  • Nôž
  • Vysávač na koberce a čalúnenie s malým nástavcom
  • Kefa

Ako dlho odstránenie žuvačky potrvá?

Ak je žuvačka naozaj pevne prilepená, potrvá vám vyčistenie čalúnenia sedačky v aute päť až desať minút.

Aké budú celkové náklady na odstránenie žuvačky ?

univerzalny parny cisticJe dobré si požičať priemyselný stroj na čalúnenie a koberce. Rovno s ním môžete vyčistiť celý interiér vozidla. Alebo kúpiť parný čistič. Na internete ho môžete kúpiť za cca 30€. Ale je to skvelý pomocník, s ktorým si môžete vyčistiť celú domácnosť.

Náklady na jeho chod sú veľmi nízke, iba trochu vody a minimum elektrickej energie, takže vám ušetrí aj nejaké peniaze za čistiace prostriedky. Ďalšou jeho výhodu je že pri jeho používaní nevzniká žiadny zápach z čistiacich či dezinfekčných prostriedkov.

1kg univerzálneho ekologického čističa, ktorý môžete využiť na čistenie úplne všetkého stojí 2€.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button