Úvod / Návody / Ako vytvoriť veniec na dvere zo starých kníh?

Ako vytvoriť veniec na dvere zo starých kníh?

ako vytvoriť veniec na dvere z kníhMáte doma haldu zbytočných kníh a nič iné, ako  ich vyhodiť vás nenapadá? Urobte z nich veniec na dvere. Takýto veniec, nielen na dvere, je veľmi jednoduchý a napriek tomu je to efektívna dekorácia. Náklady na jeho realizáciu sú minimálne, ozdobiť ho totiž môžete tým, čo doma nájdete. Môžete vytvoriť rôzne verzie podľa ročného obdobia či sviatku. Výroba bude po vás žiadať maximálne len trochu trpezlivosti. Ako vytvoriť veniec na dvere zo starých kníh?

Čo treba na veniec na dvere zo starých kníh:


  • starú knihu väčšieho formátuveniec na dverách zo starých kníh
  • tavnú pištoľ
  • priehľadnú lepiacu pásku
  • aktuálne dekorácie – v zime napríklad guľôčky, inak šišky, suché kvety a podobne
  • lepenku z krabice
  • fixku
  • kancelárske klipsy
  • kružidlo alebo tri rôzne veľké, okrúhle nádoby
  • motúz
  • nožnice

Postup ako vyrobiť veniec na dvere z knihy

V prvom rade, čo musíte urobiť je vytrhať veľa stránok zo starých kníh. Potrebovať  ich budete naozaj veľa.

Až ich vytrháte, budete rolovať. Áno, rolovať kornútiky, vytrhnutou časťou smerom dovnútra kornútiku, po zarolovaní decentne prichytíte okraj kúskom priehľadné pásky. Potom pokračujete rovnakým spôsobom, kým to vydržíte :-). Kornútikov budete potrebovať naozaj veľa.

Lepenie kornútkov


Keď už si myslíte, že máte kornútikov dostatočné množstvo, položte pred seba lepenku. Môže byť z krabice, alebo aj taká, aká je na podlepovanie puzzle. Veľkosť závisí od toho, ako veľmi veľký veniec na dvere chcete vytvoriť. Minimálny základ tvorí A3. Vyznačte si na papier stred a okolo za pomoci kružidla, či hrncov alebo niečoho okrúhleho nakreslite symetrické tri kolesá. Tri sú základ, ale ak chcete naozaj veľký a hustý veniec, môžete na väčšom papieri namaľovať pokojne štyri kruhy. Potom prejdite k ďalšiemu kroku.

Lepenie

dekorácia na dverách zo starých kníhZačnete s prilepovaním kornútikov k podložke za pomoci tavnej pištole. Najprv nalepte štyri kornútiky presne podľa hodín. Jeden na dvanásť, druhý na tretiu hodinu, ďalší na šiestu a posledný nalepte na deviatu hodinu.

Máte základ, ktorý vám uľahčí ďalšiu prácu. Ďalšie kornútiky lepte vedľa základných kornútov. Lepte ich tesne vedľa seba, otvorenejšou dutinkou hore, vždy postupujte rovnakým smerom. Lepte do tej doby, kým vám nevznikne  symetrické koleso.

Starostlivým lepením vám vzniklo prvé kolo. Rovnakým spôsobom teraz zhotovíte aj to druhé, vnútorné. To bude rozprestreté pekne okolo centrálneho bodu.

V predposlednej fáze vezmete rozlične dostupné dekorácie a za pomoci lepiacej pištole ich pripevníte do stredu venca. Naaranžujete a nalepte podľa vašich predstáv.

Nakoniec vezmite kancelárske klipsy, ktoré pekne pricvaknite presne do stredu kartónu a naň priviažte očko na zavesenie. Máte hotovo.

Pozrite si aj ako urobiť ďalšie druhy vencov na dvere:

Tipy na veniec na dvere


Dekorácie sú skvelým darčekom aj ozdobou do škôl, družín, domov. Takáto výzdoba na dvere má minimálne náklady, pretože ju môžete ozdobiť tým, čo doma máte. Pri transporte dávajte akurát pozor, aby ste ich nepopučili alebo aby vám nezmokli.

Ako vytvoriť veniec na dvere zo starých kníh?
5 (99.38%) 32 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako zariadiť dielnu

Ako na zariadenie dielne?

Zariadenie dielne môžete urobiť v akomkoľvek prostredí, chce to len vyriešiť odhlučnenie, ak by ste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *