AkoaPreco.com > Ako liečiť > Ako postupovať, keď život komplikujú bolesti chrbta

Ako postupovať, keď život komplikujú bolesti chrbta

ako postupovať pri bolesti chrbtaBolesť chrbta patrí medzi civilizačné choroby, odhaduje sa, že ju za celý život pocíti zhruba 80 percent všetkých ľudí. Viete, aké sú príčiny bolesti chrbta? A aké cviky proti bolestiam chrbta zaberajú? Prečítajte si niečo o tom skôr, než budete musieť siahnuť po liekoch. Ako postupovať, keď život komplikujú bolesti chrbta.

Kde sa najčastejšie bolesti chrbta objavujú?


Je to hlavne v oblasti krčnej chrbtice, krížov, postranného spojenia panvy a chrbtice, a v rozhraní medzi krčnou a hrudnou chrbticou.

sedavé zamestnanie práca s počítačom a bolesť chrbticePríčin bolestí chrbta je veľa. Medzi tie najrozšírenejšie patrí zotrvanie dlhej doby v jednej polohe – napríklad pri práci pri počítači, rýchly pohyb zlým smerom, zdvíhanie ťažkého závažia, nedostatočná aktivita, obezita, ofúknutie alebo napríklad zlý doskok.

Nebezpečným problémom je vyskočená platnička. Tá často vzniká prudkým pohybom. Jej sprievodným znakom je vystreľujúca bolesť, ktorá sprevádza aj zakašľanie alebo kýchnutie, a ťažký návrat do pôvodnej polohy. Zásadnou chybou je pokúsiť sa chrbát napraviť. V tom najhoršom prípade to môže viesť až k ochrnutiu.


Čo robiť pri bolesti chrbta?

Ak vás prepadnú akútne bolesti chrbta, prejdite na miesto, kde si budete môcť ľahnúť a postihnuté miesto zahrievajte. Na trhu existuje aj celé množstvo gélov, mastí alebo hrejivých náplastí.

ako sa účinne zbaviť bolesti chrbta a fyzioterapeútAk máte s chrbtom problém dlhšiu dobu, vyhľadajte lekára alebo fyzioterapeuta. Tí vám poradia vhodné cviky na bolesť chrbta. Pravdepodobne vám tiež odporučia plávanie, cviky na gymnastickej lopte, jazdu na bicykli, či častejšiu chôdzu.

Ak sú bolesti chrbta spájajú s ďalšími problémami, je vhodné okamžite vyhľadať lekára, ktorý vykoná ďalšie vyšetrenia.

Týka sa to najmä prípadov, keď vás chrbát bolí neustále – a to aj v noci, bez toho aby ste sa akokoľvek namáhali, keď necítite končatinu alebo s ňou nemôžete hýbať, keď vás bolí zároveň aj brucho, čo je nebezpečné najmä u tehotných žien, a keď bolesť chrbta sprevádza zvýšená teplota.

Ako sa bolesti chrbta zbaviť?


Najlepšou stratégiou je bolesti chrbta predchádzať. Zamerajte sa na výber vhodného matraca a stoličky, v ktorej trávite najviac času – napríklad v zamestnaní.

Proti bolestiam chrbta pomáha tiež šport. Necvičte ale len chrbát, zamerajte sa aj na brušné svalstvo. Ak zvolíte beh, snažte sa vyhýbať tvrdému povrchu, beh po ňom spôsobuje otrasy chrbtice.

Narovnajte sa a kabelku si zaveste na druhé rameno. A v neposlednom rade sa snažte k sedavej činnosti pridávať aspoň nejaký pohyb, ktorým chrbticu uvoľníte.

Mohlo by vás zaujímať

Návod ako správne kombinovať červené lodičky

Červené lodičky – ako ich kombinovať aby sme neboli tŕňom v očiach okoloidúcich?

Červené lodičky sú v módnom priemysle dlhoročnou klasikou. Sú sofistikované, elegantné, univerzálne a dennodenne po …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.