Ako liečiťZdravie a krása

Ako sa zbaviť stresu?

ako bojovať so stresom„Stres“ – toto je dnes bežne používané slovo a nielen to. Predovšetkým je to spôsob života, ktorý stále viac ľudí pohlcuje. Snaha ísť si za kariérou, strach z straty zamestnania, hypotéky, pôžičky … a veľa ďalších vecí a udalostí ľudí stresujú každý deň. To určite nie je dobré. Čo presne si viete predstaviť pod termínom stres? Prečo je to škodlivé a ako sa zbaviť stresu?

Čo je stres, prečo je zlý a ako sa zbaviť stresu

Stres môže byť definovaný ako stav mysle, ale aj tela, ktorý sa prejavuje určitými zmenami, a to tak v chemickej, ako aj fyziologickej oblasti.

Osobu pod tlakom môžete rozpoznať podľa častých a prudkých zmien nálad.

Táto osoba je tiež príliš unavená, príliš znepokojená s irelevantnými vecami, menej sústredená, podráždená a veľmi často úzkostný.

Prejavy stresu

Ako sa zbaviť stresuJeho prejavy sa odrážajú v nadmerným sťažovaní sa, je väčšia pravdepodobnosť nehody z nepozornosti. Existuje tiež zvýšená chorobnosť, ale aj zvýšená spotreba alkoholu a cigariet.
Stres nie je len o správaní a psychike.

Ovplyvňuje aj fyziologický stav človeka. Stres v tejto oblasti sa prejavuje búšením srdca, migrénou, nepríjemnými pocitmi v krku, svalovým napätím, zníženou túžbou po sexe, nepohodlím, zmenami menštruačného cyklu atď.

Dobrý stres

Ale stres nie je len zlý. Máme tiež eustres, ktorý je v poriadku, dokonca veľmi žiaduci. Je to taký stres, ktorý nás posilňuje a povzbudzuje.

Vďaka nemu môžeme prekonať ťažkú ​​situáciu. Zároveň nás prekonanie stresovej situácie posúva ďalej. Získame nové skúsenosti a budeme odolnejšími.

Sebauvedomenie

Cítite, že máte problémy sa zbaviť stresu? Často žijete v ruchu a nemáte čas na seba? Ide o zásadnú chybu. Začnite tým, že si uvedomíte, že žijete v stresujúcom živote a že už ďalej takto nechcete žiť.

Relaxujte pasívne

spôsoby ako zrelaxovaťPotom sa pokúste vyhradiť si každý deň aspoň chvíľu len pre seba. A čo robiť v tejto chvíli? Všetko, čo vás baví a nemáte na to čas.

Choďte do kina, urobte si dobrú večeru, pustite si príjemnú hudbu … Super oddychom je tiež šport alebo prechádzka v prírode.

Skúste sa zbaviť stresu aktívnym relaxom

Okrem pasívnej relaxácie máme aj aktívnu relaxáciu. To myslíme rôzne techniky, ktoré sa používajú na uvoľnenie. Takéto techniky zahŕňajú napríklad jogu, ktorá uvoľňuje vaše telo a myseľ. Obľúbenou relaxačnou technikou je autogénny tréning.

Tieto cvičenia sa odohrávajú na pozadí relaxačnej hudby a vy sa postupne uvoľňujete – prvé svaly, potom myseľ a potom sa dostanete k fantázii, to znamená, že si predstavujete nejakú ukľudňujúcu scenériu.

Relaxačné techniky sú dnes veľmi populárne a určite existuje aj vo vašom okolí mnoho spôsobov, ako ich použiť. Na začiatok postačí si zakúpiť hudobné CD a uvidíte, že tento efekt vás príjemne prekvapí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button