Zdravie a krása

Ako premôcť jarnú únavu?

jarná únavaKaždý rok s príchodom jari rozkvitajú stromy, tráva sa zelená a vtáky štebocú vo vetvách. Hoci príroda ožíva, my sa cítime unavení a znudení. U mnohých sa dokonca môžu prejaviť aj depresie. Nejde o žiadnu chorobu, ale hovorí sa tomu jarná únava. Poradíme vám ako účinne premôcť jarnú únavu.

Začiatok jari a jarná únava

Na začiatku jari sa mení zimný čas na letný a väčšina ľudí prisudzuje únavu tejto zmene. Časový posun však nie je hlavnou príčinou.

Na každého jedinca pôsobí zmena času inak, tak môže samozrejme ovplyvniť aj jeho výkonnosť a náladu. Hlavným strojcom únavy je dlhé zimné obdobie s nedostatkom slnka a tepla.

Jarná únava nie je nič iné, než stav organizmu, kedy sa k slovu hlási vyčerpanie a nechuť. Ak sa s ňou chcete účinne pobiť, tak musíte bojovať so správnymi zbraňami.

Zlá nálada na jar

aktívne športovanie a ako premôcť jarnú únavuAk vás jarná únava postihla, tak určite budete mať zlú náladu. Musíte sa jej teda zbaviť, pretože negatívne ovplyvňuje vašu psychiku. Jediným liekom na ňu je nejaká aktivita.

Venujte sa teda svojmu obľúbenému športu alebo iným koníčkom. Snažte sa prísť na iné myšlienky.

Na povrch vypláva aj vyčerpanie a únava organizmu. Aj proti týmto príznakom musíte rázne zakročiť hneď na začiatku. Len tak sa vám môže podariť úspešne poraziť jarnú únavu. Hlavne si doprajte dostatok spánku a odpočinku.

Vôbec nie je na škodu v tomto období podniknúť výlet do wellness centra a nechať sa tam rozmaznávať. Pri procedúrach si dostatočne oddýchnete a vaše telo sa zregeneruje.

Čo naše telo na jar potrebuje

veľa ovocia a zeleniny a vitamínov na jarNaše telo potrebuje k svojmu správnemu chodu vitamíny. Práve tých sa mu v zime moc nedostávalo. To platí hlavne pre vitamín C.

Môžete ho čerpať ako z potravín, v ktorých je obsiahnutý, tak aj z rôznych prípravkov predávaných v lekárni. Najbežnejšie sú šumivé tabletky, ktoré sa rozpustia vo vode.

Únava a oslabená imunita

S únavou súvisí tiež oslabená imunita. Preto v tomto období môžete prechádzať z jednej choroby do druhej. Veľmi dobrou radou ako premôcť jarnú únavu je posilňovanie imunity. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, pretože sú bohaté na vitamíny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button