Úvod / Návody / Ako sa zbaviť bĺch?

Ako sa zbaviť bĺch?

blchy vo vlasochAko sa zbaviť bĺch? “To sú psie blchy, tie na človeka nejdú,” to je veta, ktorú pozná snáď každý. A všetci si tiež najskôr pamätáme, ako to vo filme Na samote u lesa dopadlo. Čo, keď sa ale tiež smiešna scénka stane veľmi nepríjemnou realitou? S blchami je potreba bojovať včas a rýchlo, inak sa budete potýkať s veľkými problémami.

Čo je potrebné na zbavenie sa bĺch:


  • špeciálny prípravok proti blchámblchy a hnidy

Ak máte domáceho maznáčika:

Poraďte sa s veterinárom

ako sa zbaviť bĺchAk zistíte, že má váš domáci maznáčik blchy, zájdite za veterinárom a nechajte si odporučiť najlepší prostriedok. Existujú spreje, púdre či pipety. Pozor, nezamieňajte prípravky proti blchám pre psov a pre mačky!

Problém je však s tým, že tieto prostriedky pôsobia len na dospelé blchy. Vajíčka bĺch sa tak môžu medzi tým šíriť po celom byte. S ďalším postupom preto neotáľajte.

Dôkladné upratovanie


Prvou pomocou proti blchám je naozaj dôkladné upratovanie. Je potrebné vysať každý kút vášho bytu, všetky koberce, matrace, textil, kúty, atď. Kde je to možné, vydrhnite podlahu či nábytok horúcou vodou so saponátom. Blchy sa môžu dostať aj do oblečenia, je preto potrebné často prať, pred príchodom do bytu všetko vyklepať. Zbavte sa odpadu z vysávača, v ktorom by blchy mohli prežiť.

Ak sa vám predsa len blchy premnožia, zavolajte na pomoc deratizátorov, ktorí proti blchám používajú reziduálny postrek. Za tie peniaze to naozaj stojí, blšie pohryznutie je totiž celkom bolestivé.

Ako sa zbaviť bĺch?
5 (99.05%) 42 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

psie cukrovinky pre spestrenie

Ako upiecť svojmu miláčikovi psie cukrovinky?

Hlavne Vianoce sú časom, kedy sú naše stoly plné najrôznejších koláčov, ktoré pochopiteľne lákajú aj …

Jeden komentár

  1. Ja som mala tu cest uzit si blchy na vlastnom tele. Nikoho z rodiny okrem mna nekusali. Zato ja som bola dokusana vsade. Hrozne to svrbelo. Koza v mieste kusnutia zcervenala a mierne opuchla. Uhniezdili sa nam v posteli. Trvalo to niekolko tyzdnov, kym som ich zlikvidovala specialnym plynom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *