Zvieratá

Ako odnaučiť psa štekať?

štekanie psaŠtekanie môže byť užitočné, ale tiež sa ľahko môže stať zlozvykom ako čokoľvek iné. Ako správne odnaučiť psa štekať? Keď váš pes stráži a upozorní na cudzích ľudí či zlodeja, tak mu budete určite vďační, ale keď vás začne v noci budiť  alebo horšie a to rušiť svojim hlasným prejavom vašich susedov, tak už je to problém.

Čo je potrebné ak chcete odnaučiť psa štekať:

  • pevné nervy

Aké sú príčiny štekotu vášho psa?

Aby ste mohli začať vášho psíka odnaučovať tomuto zlozvyku, tak najskôr musíte zistiť príčinu jeho štekotu. Môže ich byť hneď niekoľko. Tou najčastejšou je asi samota či nuda.

Pes zvyčajne šteká keď je doma sám a štekot môže prechádzať až do vytia. Susedov tým iste nepotešíte, ale nepríjemné je aj nočné štekanie či prehnaná reakcia psíka na akékoľvek zvuky.

Čo robiť ak pes šteká príliš často

psí štekot

Ak váš pes šteká, keď odchádzate do práce, tak ho musíte naučiť, aby dobre znášal samotu.

Najjednoduchšie je naučiť ešte malé šteňa čo a ako má prebiehať, potom by ste nemuseli riešiť tieto problémy. Toto je ale ideál. U vás to zrejme funguje práve naopak.

Cvičenie psa

ako odnaučiť psa štekať

Odchádzajte na kratšiu dobu len za dvere či k susedom a po pár minútach sa vráťte a psíka pochváľte za pokoj a nezabudnite ho odmeniť.

Postupne tento časový odstup zvyšujte. Uvidíte, že pes sa časom upokojí a vám sa zlepšia vzťahy so susedmi.

Môžete psovi tiež zaobstarať nejakú kosť na hlodanie, aby sa nenudil. Použite aj hračky, dnes sú populárne najmä inteligentné hračky, ktoré väčšinou ukrývajú maškrty a psík sa k nim dostane pomocou niekoľkých trikov.

Ďalšou možnosťou, ako zabaviť znudeného psa je zaobstarať mu kamaráta šteňa. S jeho výchovou však buďte dôslední, aby ste potom nemali lapajov dvoch. Ak totiž budú hnevať, tak spúšť bude dvojnásobná a odnaučiť psa štekať už vôbec nebude jednoduché.

Nezabudnite!

Za každý, hoci malý pokrok psíka chváľte, aby mal motiváciu. Štekanie sa dá odnaučiť, ale musíte byť dôslední.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button