Nezaradené

Ako vyhrať bitku v Pokémon GO a na čo slúžia telocvične?

Pokémon GO bitka a telocvičňaAko vyhrať bitku v Pokemon Go a na čo sú vlastne telocvične? Odpoveď na túto otázku nájdete v tomto článku. Hra Pokémon GO je už tak populárna, že už ju netreba snáď ani predstavovať. Dokonca v počte užívateľov prekonala známy Twitter a aj Facebook a to je hra spustená ešte len pár dní. Ľudia tejto hre venujú veľa, až by sa človek vôbec čudoval čo je kto schopný pre Pokemon Go urobiť. Ako vyhrať bitku v Pokémon GO a na čo vlastne sú telocvične/gym?

Fenomén Pokemon Go a telocvične

Je to ešte len niekoľko dní, čo dorazil prvý nával hráčov. Veľmi veľké percento z týchto ľudí sú už na piatej, alebo šiestej úrovni. Táto úroveň je pre každého veľmi dôležitá, pretože začnete narážať na stále lepších a lepších Pokémonov, ktorých už nie je tak jednoduché chytiť. V Pokestope nájdete lepšiu predmety a otvorí sa vám prístup do takzvaných Pokemon Go telocviční.

chytanie pokémonov v parkuPrečítajte si aj článok: Ako chytiť pokémona vždy?

Ak ste práve dosiahli úroveň päť a neviete čo to je telocvičňa a ako to v nej funguje, prípadne sa chcete na túto vec informačne pripraviť, máme pre vás cenné informácie.

Kde nájdem telocvičňu?

Telocviňa je v hre nazvaná anglickým názvom „gym“ a na mape ju rozhodne neprehliadnete. Má obrovskú ikonu červenej farby a väčšinou na streche, alebo vrchole sedí nejaký Pokemon. Avšak nezameňte si telocvičňu za Pokestop, ktorý je modrej farby.

Telocvične väčšinou nájdete pri známych miestach – pamiatky, pamätníky, morové stĺpy, kostoly, stanice a pod. Ak bývate mimo mesto, bude najlepšie keď sa vydáte do mesta a najlepšie do jeho centra, tam je totiž obrovská šanca, že na telocvičňu narazíte.

Ako vstúpiť do telocvične?

Ako náhle sa dostanete bližšie k telocvični a vidíte ju na mape, stačí keď na ňu kliknete a týmto sa dostanete dovnútra.

Avšak musíte mať najmenej úroveň 5 aby ste sa do telocvične dostali, ak túto úroveň nemáte zrejme uvidíte hlášku od profesora Willow, že tu ešte nemôžete vstúpiť. Ale nemusíte sa báť, level 5 získate veľmi rýchlo. Poznáte fintu ako získať Pikachu ako prvého pokémona?

Navštevujte veľa Pokestopov, to vám celú honbu za úrovňou 5 veľmi urýchli, tiež lovte čo najviac Pokémon ako to len ide.

Aký tím si vybrať?

Ako náhle navštívite telocvičňu prvýkrát, musíte sa rozhodnúť k akému tímu sa pridáte. Tímy sú tri a je úplne na vás ku komu sa pripojíte. Avšak tento výber ovplyvní to aké budete mať úlohy a činnosti v daných telocvičniach.

Vybrať si môžete z týchto 3 tímov:

aký tím si zvoliť v Pokémon GOMystic (modrá)
Valor (červená)
Instinct (žltá)

Každý tím vlastné svojho špeciálneho maskota, väčšinou ide o vtáčie druhy Pokémonov. Valor tím majú ohnivého Moltresa, Mystic tím má ľadového Articuno a Instinct tím vlastní elektrického Zapdosa.

Špecializácia tímov je rôzna. Napríklad žltý tím je pod vedením Sparka a je zameraný na inštinkt. Červený tím vedie Candela a zameriava sa hlavne na výcvik Pokémona. Modrí sú pod vedením Blancheho, najviac sa zaujímam o evolúciu Pokémonov a ich ďalšie formy.

Avšak nikto sa ešte nedostal tak ďaleko aby bol schopný povedať či má výber tímu na niečo vplyv, alebo nie.

Väčšina ľudí sa rozhoduje podľa voľby ich kamarátov, alebo farby, ktorú majú radi. Na internete sa objavilo viacero výsmešných fotiek, kedy sa ľudia smejú žltému tímu a prirovnávajú ho k Internet Exploreru. Vraj sú rovnako spomalený.

O tom ako si správne vybrať tím v Pokémon GO sme napísali aj celý článok.

Čo všetko sa dá v telocvični robiť?

telocvičňa v pokémonoviVeľké percento telocviční je už obsadené jedným z tímov. Ak nájdete nejakú telocvičňu, ktorá je prázdna, môžete si ju zabrať.

Telocvičňa je určená pre zápasy a ako priestor pre boj. Je úplne jedno akej farby telocvičňa je a komu patrí, bojovať možno v každej telocvični, dokonca aj v tej domácej čím zvyšujete hodnotu danej telocvične. Keď sa vám podarí niekoho poraziť, je možné, že získate miesto v danej telocvični miesto neho.

V tímovej telocvični môžete nechať svojho Pokémona, ktorý bude pomáhať v obrane tejto telocvične a dokonca za to dostanete herné menu, ktorá sa volá Poke Coin a ktoré zosilňuje vašich pokemonov. Bojom v telocvični môžete Pokémonov rýchlejšie vycvičiť a dostať ich na vyššiu úroveň.

Po vyhratej bitke získam telocvičňu?

Rozhodne nie. Po vyhranej bitke stratí daná telocvičňa na hodnote. Telocvičňa má väčšinou svojho obrancu. Ako náhle sa vám podarí zraziť hodnotu telocvične na nulu, telocvičňu obsadíte.

Ako bojovať v Pokémon GO?

Cieľom každého boja je samozrejme poraziť protivníka tak aby jeho zdravie kleslo na nulu. Ak chcete na niekoho zaútočiť, musíte kliknúť na obrazovku, alebo ťahaním prsta vykonať špecializovaný útok. Vždy sa vedie boj 1vs1 a po skončení boja je možné vášho Pokémona vyliečiť.

Aby ste zistili ako si na tom stojíte a ako silní sú vaši pokemoni, pozrite sa na CP (Combat Power) u daného pokémona a tiež druh tejto sily. Pokemoni majú väčšinou jeden alebo dva druhy tejto Combat Power. Niektorí sú vhodní proti boju s vodnými Pokémonmi a ostatný naopak. Avšak nič sa nedeje keď bitku prehráte, dokonca aj prehratým zápasom váš pokemon rastie na sile. Takže smelo do toho.

Pozrite sa na toto video o Pokemon Go telocvični a bitkách:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button