NávodyZdravie a krása

Ako sa líčiť na bežný deň?

líčiť na bežný deňSnáď každá z nás sa chce páčiť, cítiť sa dobre a upravene. K tomu nám dopomáha líčenie. Niektorá žena sa spolieha len na riasenku a lesk na pery, za to ďalšia by mohla zdatne konkurovať klaunovi v cirkuse. Ako sa teda líčiť tak, aby sme pôsobili upravene a uvítali našu prirodzenú krásu? A ako sa líčiť na bežný deň?

Líčenie na bežný deň – podčiarknite svoju krásu!

Denné líčenie by malo byť decentné, vkusné a jemné. Dokonca by sme mali docieliť toho dojmu, že vôbec nie sme nalíčené, ale jedná sa o našu prirodzenú krásu a súlad tváre s celkovým typom ženy.

Sú dámy, ktorým pristanú len teplé farby a naopak niektorým pristanú zase len studené odtiene.

Zohľadňujte to preto nielen počas líčenia, ale správne laďte aj doplnky a oblečenie, ktoré si práve beriete.

Pri líčení nikdy nezabúdajte na kvalitu kozmetiky

Na trhu je nepreberné množstvo líčidiel, prípravkov starajúcich o pleť, krémov proti vráskam. Je dobré zistiť, ktorý výrobok vám sedí, a ktorému sa radšej vyhnúť. Nejedna žena už v mladosti zanevrela na riasenky a ďalšiu dekoratívnu kozmetiku, kvôli reakcii na jej zloženie! Červené oči plné sĺz, pálenie a vyrážka.

Našťastie je teraz na pultoch kozmetika hypoalergénna, a tak ani dámy s citlivou pleťou nemusia byť vyradené z týchto skrášľovacích procedúr.

A môžeme začať!

kozmetika a líčeniePred samotným líčením je dobré ošetriť pleť. Vyčistiť a naniesť hydratačný krém, môžeme použiť aj podkladovú bázu.

Na rad prichádza make-up. Zvoľte správny odtieň a zapracujte. Nezabudnite dobre rozotrieť aj okolo čeľuste a ku krku, nevynechajte ani pery.

Make-up rozotierajte pomocou štetca, na tvár ho tak nanesiete menej a ľudia z okolia sa budú pozastavovať nad vašou prirodzenou, krásne vyzerajúce pleťou.

Ak sa na tvári objavujú nejaké nedokonalosti, pohrajte sa s korektorom. Pleť môžete ešte prepudrovať a potom sa vrhnúť na líčenie očí. Na očiach si dajte naozaj záležať, sú predsa len najvýraznejším prvkom nášej tváre.

Oči sú bránou do duše

líčenie očíNajprv na celé viečko nanesieme svetlý neutrálny tieň. Tmavším tieňom vymaľujeme pohyblivé viečko a tento odtieň môžeme štetčekom naniesť aj pod oko.

Najtmavším tieňom zvýrazníme tvar oka. Ideálnym tieňom na bežné nosenie sú odtiene hnedej, béžovej, bronzovej alebo ľahko oranžovej. Tieto farby pristanú každej žene a pôsobí veľmi prirodzeným dojmom.

A potom už je na rade riasenka. Používame väčšinou čiernu, u naozaj ľahkého líčenia môžeme použiť hnedú alebo šedú. Vyhnite sa ale riasenkám farebným!

A sme vo finále ako sa líčiť na bežný deň

Linky by v dennom líčení nemali byť príliš výrazné a nápadné, len majú za úlohu dokresliť optický dojem hustejších rias. Naneste obľúbený lesk na pery či jemný rúž.

Broskyňovou tvárenkou ešte domodelujete tvar tváre a podčiarknete celkový dojem.

Je to jednoduché, nemyslíte? Denné líčenie zaberie len pár minút a vy sa budete cítiť sebavedomejšie. Tak prepudrujte nos, ešte posledný pohľad do zrkadla, úsmev a môžete ísť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button