Šport

Ako sa správať v posilňovni respektíve prvá návšteva?

ako sa správať v posilňovniKeď vaše odhodlanie cvičiť prerástlo možnosti vašej domácnosti, je čas poobzerať sa po nejakej posilňovni. Takže sa spolu pozrieme na to, ako si správne vybrať a ako sa správať v posilňovni.

Ako si správne vybrať posilňovňu

Tu samozrejme bude záležať na vašom bydlisku, ak nemáte možnosť dochádzať do posilňovne ďaleko. Ak je vo vašom okolí jediná posilňovňa, nie je o čom premýšľať.

správanie sa v posilke prvykratAk máte na výber, vedzte, že najdrahšie neznamená najlepšie! Ak sú vaše finančné zdroje obmedzené, nebojte sa vyhľadať tú najlacnejšiu. Čo je dôležité? Dobrá atmosféra, príjemní tréneri a klientela.

Aké vybavenie by mala posilňovňa ponúkať, aby vaše potreby uspokojila. Aj s minimálnym náčiním sa dá vytvoriť plnohodnotný tréning.

Základom je lavica na Bech-press s veľkou činkou, samozrejme, ďalej stojan na drepy, dostatok jednoručných činiek a závažia pre veľké činky. Stroje nie sú nevyhnutné, ale v každej posilňovni nejakej sú. Dôležitý je dostatok náradia, aby ste sa k nemu vôbec dostali!

Ako sa správať v posilňovni?

Predovšetkým dbajte na predpisy posilňovne a na rôzne upozorňujúce nápisy. Vždy majte uterák, ktorý si dáte pod seba na laviciach a pod. Nikto netúži líhať si do kaluže vášho potu, keď docvičíte.

vzorné správanie sa v posilňovniAk sa chystáte k nejakému náradiu (stroje, veľké činky atď.)

Opýtajte sa, či je voľné. Neupchávajte zbytočne miesto ďalším, odcvičte a choďte ďalej, upracte po sebe náčinie do pôvodného stavu, k ostatným buďte ústretoví a ochotní, ak vás požiadajú o pomoc.

Ak vám niekto skúsenejší chce poradiť, dbajte na jeho rady a nerobte zo seba hviezdu, naopak sa nebojte opýtať, keď si neviete rady.

Prvá návšteva posilňovne

Ako sa správať v posilňovni prvýkrát? Nepúšťajte sa do žiadnych vážnejších akcií. Prezrite si prostredie, môžete požiadať o zostavenie tréningu.

Zajazdite si na rotopede, vyskúšajte si rôzne cviky skôr podľa chuti, tak aby ste aspoň trochu odchádzali spokojní a príjemne natešení na ďalší tréning, bude totiž prituhovať!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button