PrečoŠport

Prečo je dôležité mať svojho trénera a ako si ho vybrať?

prečo je dôležité mať tréneraChcete chodiť do fitness centra, ale neviete, ako začať, aké cviky sú pre vás vhodné a ako ich vykonávať? Pripadajú vám cvičiace stroje skôr ako stroje mučiace? Alebo už cvičiť chodíte a neviete, či robíte všetko správne? To sú dôvody, prečo si zaplatiť hodinu s osobným trénerom. Prečo je dôležité mať svojho trénera a ako si ho vybrať?

Prečo mať svojho trénera?

Skúsený tréner vám poradí, ktoré cvičenia sú pre vás vhodné, zohľadní vašu hmotnosť, kondíciu, zdravotný stav, skúsenosti s cvičením a aj to, či chcete cvičiť kvôli chudnutiu, lepšej kondícii alebo chcete budovať svaly.

Aj vy, čo už cvičiť chodíte, oceníte, keď niekto skontroluje, či vykonávate cviky dobre, máte správne držanie tela a používate cvičiaci stroje správnym spôsobom alebo príliš nepreťažujete určitú časť tela a inú zase nezaťažujete málo.

trénerTréner stojí peniaze, ktoré niekomu môžu pripadať zbytočne veľké, ale investícia sa rozhodne oplatí, pretože vaše cvičenie môže byť efektívnejšie.

Aký tréner je dobrý?

Zistite si, aké je trénerovo vzdelanie, prax, aké má skúsenosti, prípadne športovú minulosť. Pýtajte sa na certifikát preukazujúci spôsobilosť na výkon trénera v odvetví, ktoré trénuje.

Mal by mať znalosti z anatómie a fungovania ľudského tela, poznať zásady zdravej výživy. Musí vedieť upraviť tréningový plán podľa vášho zdravotného stavu, skúseností a vašich potrieb.

Zájdite na skúšobnú hodinu

Vyskúšajte úvodnú lekciu, ktorú niektorí tréneri ponúkajú zadarmo. Tréner by s vami mal prejsť váš zdravotný stav, kondíciu, vaše skúsenosti s cvičením a ciele, ktoré chcete dosiahnuť.

Iný plán by vám mal nastaviť v prípade, že chcete chudnúť, iný keď chcete zvyšovať kondíciu alebo zväčšiť svalovú hmotu. Pre sledovanie vašich výsledkov by mal vykonať vstupné merania – hmotnosť, percento tuku, percento svalov, meranie v cm.

Počas hodiny by sa vám mal tréner venovať na 100%, predviesť vám cviky, všetko dostatočne vysvetliť, ukázať, ako si máte správne nastaviť stroje s optimálnou záťažou. Pri samotnom tréningu vás nerozptyľuje zbytočným rozprávaním a napravuje prípadné chyby v prevedení. Dokáže vás motivovať k vyšším výkonom a robí tréning zábavným. Mal by dohliadnuť aj na váš pitný režim. Taktiež vám váš tréner musí sedieť ako človek.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button