Prečo je dôležité mať svojho trénera a ako si ho vybrať?

prečo je dôležité mať tréneraChcete chodiť do fitness centra, ale neviete, ako začať, aké cviky sú pre vás vhodné a ako ich vykonávať? Pripadajú vám cvičiace stroje skôr ako stroje mučiace? Alebo už cvičiť chodíte a neviete, či robíte všetko správne? To sú dôvody, prečo si zaplatiť hodinu s osobným trénerom. Prečo je dôležité mať svojho trénera a ako si ho vybrať?


Prečo mať svojho trénera?

Skúsený tréner vám poradí, ktoré cvičenia sú pre vás vhodné, zohľadní vašu hmotnosť, kondíciu, zdravotný stav, skúsenosti s cvičením a aj to, či chcete cvičiť kvôli chudnutiu, lepšej kondícii alebo chcete budovať svaly.

Aj vy, čo už cvičiť chodíte, oceníte, keď niekto skontroluje, či vykonávate cviky dobre, máte správne držanie tela a používate cvičiaci stroje správnym spôsobom alebo príliš nepreťažujete určitú časť tela a inú zase nezaťažujete málo.

trénerTréner stojí peniaze, ktoré niekomu môžu pripadať zbytočne veľké, ale investícia sa rozhodne oplatí, pretože vaše cvičenie môže byť efektívnejšie.


Aký tréner je dobrý ?

Zistite si, aké je trénerovo vzdelanie, prax, aké má skúsenosti, prípadne športovú minulosť. Pýtajte sa na certifikát preukazujúci spôsobilosť na výkon trénera v odvetví, ktoré trénuje. Mal by mať znalosti z anatómie a fungovania ľudského tela, poznať zásady zdravej výživy. Musí vedieť upraviť tréningový plán podľa vášho zdravotného stavu, skúseností a vašich potrieb.

Zájdite na skúšobnú hodinu

Vyskúšajte úvodnú lekciu, ktorú niektorí tréneri ponúkajú zadarmo. Tréner by s vami mal prejsť váš zdravotný stav, kondíciu, vaše skúsenosti s cvičením a ciele, ktoré chcete dosiahnuť.

Iný plán by vám mal nastaviť v prípade, že chcete chudnúť, iný keď chcete zvyšovať kondíciu alebo zväčšiť svalovú hmotu. Pre sledovanie vašich výsledkov by mal vykonať vstupné merania – hmotnosť, percento tuku, percento svalov, meranie v cm.

Počas hodiny by sa vám mal tréner venovať na 100%, predviesť vám cviky, všetko dostatočne vysvetliť, ukázať, ako si máte správne nastaviť stroje s optimálnou záťažou. Pri samotnom tréningu vás nerozptyľuje zbytočným rozprávaním a napravuje prípadné chyby v prevedení. Dokáže vás motivovať k vyšším výkonom a robí tréning zábavným. Mal by dohliadnuť aj na váš pitný režim. Taktiež vám váš tréner musí sedieť ako človek.


Mohlo by vás zaujímať

Ako tipovať a stavkovať zápasy live

Ako tipovať zápasy v ich priebehu?

Nestihli ste začiatok športového stretnutia? Alebo skôr preferujete dynamické tipovanie počas jeho priebehu? V oboch prípadoch …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.